Arteterapia w pracy nauczyciela wychowania przedszkolnego

·      Arteterapia w pracy nauczyciela wychowania przedszkolnego

Arteterapia w edukacji dziecka, to warsztaty zapoznające uczestników z metodami arteterapeutycznymi, które pedagog – terapeuta może wykorzystać w pracy z dziećmi w przedszkolach.
Warsztaty dają możliwość poznania różnorodnych technik twórczości plastycznej oraz jak rozwinąć własną osobowość poprzez proces twórczy. Uczestnicy warsztatów poznają pomysły na prace plastyczne nakierowane na pobudzenie podstawowych zdolności                    i umiejętności twórczych dzieci. Podczas realizowania ćwiczeń wykorzystywane są różne techniki, które pedagog – terapeuta, może wykorzystać podczas terapii tj.: rysunek, malarstwo, rzeźba i inne techniki plastyczne.
Uczestnik warsztatów zapozna się z analizą i interpretacją rysunku dziecka, diagnozą oraz testami arteterapeutycznymi. Celem zajęć jest  również zachęcenie przyszłych terapeutów do tworzenia własnych zajęć arteterapeutycznych.

Prowadząca dr Katarzyna Miłek
Liczba godzin (10h)