Tyflopedagogika

PODYPLOMOWE STUDIA KWALIFIKACYJNE

TYFLOPEDAGOGIKA

ADRESACI STUDIÓW - osoby z wyższym wykształceniem pedagogicznym (licencjackim lub magisterskim).

ABSOLWENCI uzyskają wiedzę i umiejętności potrzebne w pracy z osobami z  wadami wzroku,

PLAN NAUCZANIA obejmuje m.in. następujące przedmioty: pedagogika specjalna, tyflopedagogika, psychologiczne podstawy rewalidacji dzieci niewidomych i słabo widzących (elementy psychologii klinicznej), anatomia,  fizjologia, patologia narządu wzroku, orientacja w przestrzeni, rehabilitacja widzenia, metodyka nauczania i wychowania dzieci niewidomych i słabo widzących,  rewalidacja dzieci z inwalidztwem wzroku w wieku żłobkowym i przedszkolnym, brajlowskie metody porozumiewania się, warsztaty z komunikacji interpersonalnej.

Przygotowanie merytoryczne:

obejmuje m.in. następujące przedmioty: pedagogika specjalna, tyflopedagogika, psychologiczne podstawy rewalidacji dzieci niewidomych i słabo widzących (elementy psychologii klinicznej), anatomia,  fizjologia, patologia narządu wzroku, orientacja w przestrzeni, rehabilitacja widzenia, metodyka nauczania i wychowania dzieci niewidomych i słabo widzących,  rewalidacja dzieci z inwalidztwem wzroku w wieku żłobkowym i przedszkolnym, brajlowskie metody porozumiewania się, warsztaty z komunikacji interpersonalnej. 240 h dla osób posiadających przygotowanie w zakresie pedagogiki specjalnej/ 270 h dla osób nie posiadających przygotowania w zakresie pedagogiki specjalnej (zgodnie z rozporządzeniem MNiSW z dnia 25.07.2019 roku w sprawie standardów kształcenia przygotowujacego do wykonywania zawodu nauczyciela)

Przygotowanie dydaktyczne:

Praktyki:

ORGANIZACJA STUDIÓW:

• czas trwania - 3 semestry
  • forma zjazdów - zjazdy weekendowe ( sobota 9.00-18.00 z przerwą obiadową, niedziela 9.00-15.00);
  • czesne za studia - 3600 zł*/4000 zł** zł za całość (płatne w ratach);
  • miejsce - Gniezno, Kalisz, Piła, Wągrowiec

WYMAGANE DOKUMENTY

1. Dwie poświadczone kserokopie ukończenia studiów wyższych.
  2. Kserokopia zaświadczenia o przygotowaniu pedagogicznym.
  3. Kserokopia dowodu uiszczenia opłaty gwarancyjnej w wysokości 200 zł na konto: SANTANDER BZ WBK, I/O w Gnieźnie, nr: 39109013750000000103009473.
  4. Kwestionariusz wypełniony na stronie internetowej: https://rekrutacja.milenium.edu.pl.

GNIEZNO, KALISZ, WĄGROWIEC
Dziekanat Studiów Podyplomowych
Maria Wysocka, Joanna Cieślak
Gniezno, ul. Cieszkowskiego 17, pokój 208