Aktualności

Gość


Finał „Świątecznej zbiórki”


Finał „Świątecznej zbiórki”
wtorek, 18 grudnia 2018, Rafał Wojtaszak

W dniach 17.11.2018r. – 08.12.2018r. na Wydziale Zamiejscowym GSW Milenium w Wągrowcu oraz na Wydziale Nauk Społecznych GSW Milenium odbyła się świąteczna zbiórka dla dzieci z Wielofunkcyjnej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Wągrowcu, dzieci i młodzieży z Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych „Dziekanka” w Gnieźnie oraz dla dzieci z Domu Dziecka w Kołdrąbiu. Organizatorami zbiórki były następujące organizacje studenckie naszej uczelni: Samorząd Studencki GSW Milenium, Koło Naukowe Baby Start wraz z opiekunem dr Anną Bęczkowską oraz Koło Naukowe Milenium Management działające w Gnieźnie jak i w Wągrowcu z opiekunem dr Piotrem Odrakiewiczem.


Zakończenie zbiórki charytatywnej słodyczy i pomocy szkolnych dla dzieci miało miejsce podczas Wigilii Studenckiej na Wydziale Zamiejscowym w Wągrowcu. W czasie Wigilii odbył się również targ z różnymi przedmiotami takimi jak np. książki, maskotki, gry oraz ozdoby świąteczne, które zostały przyniesione przez studentów. Targ został zorganizowany przez Koło Naukowe Baby Start i Samorząd Studencki. Inicjatorkami były: Natalia Tałejszys, Daria Komosa, Jolanta Przyborowska i Magdalena Florczyk – studentki II roku Pedagogiki i członkinie Koła Naukowego Baby Start. Celem targu było zebranie pieniędzy dla Patryka. To młody chłopak, który cierpi na bardzo ostrą białaczkę. Pomóc może mu lek – blincyto, który kosztuje 1,5 miliona złotych. Członkowie Koła chcieli więc włączyć się w zbiórkę pieniędzy, aby przybliżyć Patryka do szansy otrzymania leku.

 

Dzięki zaangażowaniu Koła Naukowego, Samorządu Studenckiego, wykładowców oraz studentów udało się zebrać 715 złoty, które zostały przekazane na leczenie chłopaka. Suma 715 złotych została wpłacona przez członkinię Koła Naukowego na konto fundacji „Siepomaga”.
Dziękujemy wszystkim darczyńcom i sponsorom, którzy przyłączyli się do zbiórki.


Zobacz galerię zdjęć