Aktualności

Gość


Realizacja projektu edukacyjnego pod nazwą „Studenci dzieciom” przez studentów 3 roku Pedagogiki


Realizacja projektu edukacyjnego pod nazwą „Studenci dzieciom” przez studentów 3 roku Pedagogiki
piątek, 28 lutego 2020, Rafał Wojtaszak

 

Gnieźnieńska Szkoła Wyższa Milenium od wielu lat uczestniczy w życiu publicznym Miasta Gniezna . Oprócz podstawowej działalności,  jaką jest kształcenie studentów na najwyższym poziomie, uczelnia prowadzi również szereg rozmów z różnymi instytucjami  w celu poszerzenia umiejętności praktycznych swoich słuchaczy. Z inicjatywy dr Katarzyny Miłek powstał Projekt edukacyjny pod nazwą „Studenci dzieciom”. Studentki 3 roku pedagogiki zaprezentowały swą działalność  i zdobyte umiejętności odwiedzając w ramach współpracy  jedną z gnieźnieńskich szkól podstawowych.

Spotkanie z uczniami miało charakter edukacyjny i trwało dwie jednostki lekcyjne. Podczas zajęć pt. „ Kaczka dziwaczka” dzieci  uczestniczyły w różnego rodzaju zabawach twórczych, zapoznały się ze specyfiką  miejsc  i instytucji, które odwiedzała Kaczka w wierszu Jana Brzechwy. Poznały zasady funkcjonowanie poczty, pralni, fryzjera, apteki oraz restauracji, gdzie samodzielnie tworzyły kanapki, które następnie zostały przez nie skonsumowane ze smakiem. W ramach projektu studentki wzbogacały swój warsztat zawodowy oraz zdobywały nowe doświadczenia związane z wykonywanie zawodu pedagoga. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach, wykazywały duże zaangażowanie podczas wykonywania powierzonych im zadań, chętnie odwiedzały wszystkie stanowiska przygotowane przez studentki. Projekt zyskał uznanie  zarówno dyrekcji szkoły, wychowawcy klasy oraz uczestniczących w nim dzieci. Zabawy twórcze mają wpływ na zachowanie i postawę twórczą dziecka, jak również na rozwój języka twórczego oraz powstanie dzieła twórczego.

Jak dowiedzieliśmy się od wykładowczyni GSW Milenium dr Katarzyny Miłek planowane są już kolejne etapy projektu. Tym razem studentki odwiedzą inną gnieźnieńską placówkę gdzie również podzielą się z dziećmi oraz gronem pedagogiczny swoimi osiągnięciami w zakresie pracy z najmłodszymi. Najlepszym dowodem na potrzebę organizowania takich projektów jest zamieszczona fotorelacja.

 GALERIA ZDJĘĆ TUTAJ