Aktualności

Gość


Nasze ośrodki

Nowy wizerunek Gnieźnieńskiej Szkoły Wyższej Milenium


Nowy wizerunek Gnieźnieńskiej Szkoły Wyższej Milenium
piątek, 1 stycznia 2021, Rafał Wojtaszak

Gnieźnieńska Szkoła Wyższa Milenium odświeża wizerunek w Nowym Roku. Od 1 stycznia zmianie ulega przede wszystkim logotyp, oraz identyfikacja wizualna i oznaczenia wewnątrz uczelni. Krok w krok za zmianami zachodzącymi na uczelni podążają pozostałe placówki Grupy Edukacyjnej Milenium – Przedszkole, Szkoła Podstawowa oraz Akademickie Liceum Ogólnokształcące.

Nowy znak graficzny opiera się na tarczy hiszpańskiej, w którą wpisane są 4 elementy mające obrazować uczelnię oraz placówki powstałe na jej fundamentach. Całość nawiązuje do stylistyki herbu, który niewątpliwie kojarzy się z takimi wartościami jak tradycja i prestiż. Nowa kreacja jest jednocześnie utrzymana w stylu minimalistycznym, przywodzącym na myśl nowoczesność i młodość. W ten sposób zostały połączone wartości przyświecające uczelni: jej tradycja oraz prestiż są rozpoznawalne na terenie powiatu gnieźnieńskiego, wągrowieckiego oraz powiatów ościennych, natomiast nowoczesne i praktyczne podejście do nauczania to cecha, którą doceniają i wybierają studenci oraz absolwenci GSW Milenium.

Do każdej placówki przypisany jest osobny kolor, a spójność osiągnięto przez wspólną, bezszeryfową czcionkę i powtarzający się symbol tarczy hiszpańskiej.

Elementem identyfikacji wizualnej jest również pasek gradientu, ukazujący za pomocą barw wszystkie placówki należące do Grupy Edukacyjnej Milenium – od Przedszkola Milenium Mali Odkrywcy (barwa żółta), aż po Gnieźnieńską Szkołę Wyższą (barwa zielona).