Aktualności

Gość


Finał zbiórki "Świąteczna paczka dla dzieciaczka"


Finał zbiórki "Świąteczna paczka dla dzieciaczka"
wtorek, 22 grudnia 2020, Zuzanna Walczak

Dom tworzą zawsze ludzie i taka wspólnota staje się rodziną. Każdy z tych wychowanków ma różne doświadczenia życiowe, przeszłość, ale mają również marzenia. Wiadomo, że rok 2020 nie oszczędzał nikogo, niektórzy tracili pracę inni zdrowie, ale zawsze musi w nas być nadzieja. To ona motywuje do działania, do chęci walki o wybrane cele. Nie bójmy się dzielić tym co mamy z drugim człowiekiem. Razem tworzymy kolektyw, którego siła może przenosić góry. Razem możemy więcej.
I w tym roku Koło Naukowe Baby Start, Koło Naukowe Milenium Management Wągrowiec oraz studenci GSW Milenium we Wągrowcu zorganizowali zbiórkę słodyczy na rzecz dzieci z wągrowieckiego Domu Dziecka. Takie pomaganie działa w dwie strony.
Z jednej strony chcemy, żeby dzieci choć PRZEZ CHWILĘ poczuły się szczęśliwe – ucieszyły się z drobnych przyjemności, i świątecznej atmosfery i pomóc spełnić te marzenia, a przede wszystkim pokazać dzieciakom, że są ludzie, którzy o nich myślą i pamiętają. Dać im wiarę i nadzieję, że ich los nie jest nam obojętny. Z drugiej strony pragniemy także sami poczuć się komuś potrzebni, zrobić coś dobrego i pożytecznego. Dlatego każdy z nas może stać się Świętym Mikołajem i sprawić, by tegoroczne święta stały się dla tych dzieci równie magiczne jak nasze.
Wesołych Świąt!