Aktualności

Gość


Nasze ośrodki

Akcje charytatywne - Milenium Management Gniezno


Akcje charytatywne - Milenium Management Gniezno
piątek, 23 kwietnia 2021, Zuzanna Walczak

W dniach 14-28.03.2021 r. studenci kierunku zarządzanie i przedstawiciele Koła Naukowego Milenium Management Gniezno prowadzili akcje charytatywną pomocy dla 4 osobowej rodziny z terenu gm. Janowiec Wlkp.,  która znajduje się w trudnej sytuacji.

Głównym celem akcji była zbiórka artykułów spożywczych, chemicznych i odzieży. Udało się także, zebrać przybory plastyczne i słodycze, które na nadchodzące Święta Wielkanocne, były największą radością dla dzieci w rodzinie. 

Pomoc ludzi dobrej woli była tak duża, że aby dostarczyć zebrane artykuły rodzinie potrzebne były dwa samochody. Rodzina była tak zaskoczona skalą okazanej pomocy, że nie kryła wzruszenia i wdzięczności, a najmłodsza córka w podziękowaniu wykonała kartkę dla wszystkich dobrych aniołów. 

Jak się później okazało na tej jednej pomocy się nie skończyło. Tuż po świętach, w dniach 12-14.04.2021 r., odbyła się kolejna akcja charytatywna, pomoc chorej na SMA małej Celince. Głównym zadaniem było "Wiosenne wietrzenie szafy", czyli pozbycie się odzieży, której już nie nosimy, butów, zabawek i dostarczenie jej do Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Janowcu Wlkp.. Czasu było mało, ale i tak udało się zebrać cały bagażnik samochodu, a to dodatkowe kilogramy pomocy. 

Ostatni miesiąc był bardzo intensywnie wykorzystany na pomoc innym, często kosztem zmian w życiu prywatnym, ale było warto. Radość, wzruszenie i łzy, które można było zobaczyć w rodzinie to było najlepsze podziękowanie i umocnienie nas w przekonaniu, że WARTO POMAGAĆ.