Informujemy, iż do zespołu Gnieźnieńskiej Szkoły Wyższej Milenium dołączyła dr Joanna Kozielska, która jest nowym Koordynatorem praktyk, a także Pełnomocnikiem Rektora ds. osób z niepełnosprawnością.
Od tej pory wszelkie sprawy związane z działanością Biura Karier GSW Milenium prosimy kierować do dr Joanny Kozielskiej:
Kim jest nowy Koordynator praktyk Gnieźnieńskiej Szkoły Wyższej Milenium?
Zainteresowania naukowe dr Joanny Kozielskiej oscylują wokół zagadnień związanych z transnacjonalnym doradztwem biograficznym. W czasie studiów magisterskich i doktoranckich zajmowała się fenomenem polskich migracji zagranicznych i doświadczeń biograficznych polskich emigrantów poakcesyjnych. Ważkim zagadnieniem stało się w jej dociekaniach poszukiwanie odpowiedzi na pytania dotyczące wielu aspektów migracyjnej biografii – od motywów skłaniających do emigracji zarobkowej po te, decydujące o powrocie do kraju i pozostaniu w nim, poprzez całe spektrum kwestii związanych z funkcjonowaniem w kraju emigracji – problemów dotyczących wielu płaszczyzn emigracyjnego życia. Zaproponowane przez nią ujęcie inspirować winno do namysłu nad jakością trajektorii migracyjnych biografii, wpisując się w nurt humanistycznego dyskursu nad temporalną wielowymiarowością życia człowieka, skazanego na permanentne szukanie swojego miejsca (do życia, pracy, wypełniania funkcji rodzinnych) w ciągle na nowo konstruowanej rzeczywistości globalnej.
Do zainteresowań dr Kozielskiej włączyć należy także zagadnienia dotyczące: szkolnictwa zawodowego oraz rynku pracy a także aspiracji, planów i edukacyjno-zawodowych wyborów czynionych przez, przyjmującą różne strategie konstruowania przyszłości, młodzież; sukcesu zawodowego i percepcji jego uwarunkowań oraz postrzegania (przez jego odbiorców) procesu szkolnego doradztwa zawodowego, czego wyrazu można się dopatrywać w jej publikacjach.
Joanna Kozielska jest ponadto entuzjastką wykorzystywania niedyrektywnych form wspierania rozwoju w obszarze poradnictwa zawodowego (czy karierowego), bazującego na zdobywaniu doświadczeń, samodzielności i odpowiedzialności, czemu winna towarzyszyć umiejętność podejmowania, świadomych ich biograficznego charakteru, decyzji w różnych obszarach jednostkowego i społecznego funkcjonowania.
Laureatka licznych nagród naukowych Rektora UAM
Laureatka nagrody Praeceptor Laureatus dla najlepszego dydaktyka (2016/2017)
Realizowała Grant Promotorski – Narodowe Centrum Nauki w Krakowie, pt. Emigracja zarobkowa i powrót do kraju. Studium socjopedagogiczne.
Stypendystka programu UNIkatowy Absolwent 2015 dla Postdoc’ów – Londyn, Szkocja
Stypendystka programu ERASMUS plus ((MOBILNOŚĆ KADRY AKADEMICKIEJ W CELU PROWADZENIA ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH)
1)Hiszpania (Uniwersytet La Coruna),
2)Portugalia (Uniwersytet Lusovona de Humanidades e Tecnologias )
Członkini (sekretarz) Sekcji Poradnictwa Pedagogicznego Komitetu Nauk Pedagogicznych Polskiej Akademii Nauk
Członkini Polskiego Towarzystwa Pedagogicznego
Członkini (koordynator) Sieci UNITWIN NETWORK- międzynarodowa sieć uniwersytecka, działająca w ramach Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw Oświaty, Nauki i Kultury (UNESCO). Projekt: Life designing – poradnictwo i edukacja na rzecz zrównoważonego rozwoju i godnej pracy (koordynator oddz. Poznań)
Członkini Zespołu Pedagogiki Młodzieży (KNP PAN)
Autorka kilkudziesięciu publikacji naukowych