Aktualności

Gość


Porozumienie z III Liceum Ogólnokształcącym im. Jana III Sobieskiego w Gnieźnie


Porozumienie z III Liceum Ogólnokształcącym im. Jana III Sobieskiego w Gnieźnie
wtorek, 7 grudnia 2021, Zuzanna Walczak

Niezmiernie miło nam poinformować, iż dnia 6 grudnia 2021 roku Rektor Gnieźnieńskiej Szkoły Wyższej Milenium dr Krzysztof Gawrecki oraz Dyrektor III Liceum Ogólnokształcącego im. Jana III Sobieskiego w Gnieźnie Beata Czechańska podpisali porozumienie, które od teraz łączy współpracą obie placówki.
Zakres współpracy pomiędzy obiema instytucjami edukacyjnymi będzie przebiegał wielotorowo – od wsparcia koncepcyjnego i edukacyjnego w zakresie zajęć dla uczniów do patronatu nad wydarzeniami szkolnymi i materiałów edukacyjnych. Tradycyjnie Gnieźnieńska Szkoła Wyższa Milenium jest jednym z miejsc wyboru studiów absolwentów gnieźnieńskiego liceum. W związku z porozumieniem kolejne roczniki maturzystów będą miały okazję jeszcze lepiej poznać uczelnię, chociażby uczestnicząc w wykładach otwartych prowadzonych przez kadrę naukową Milenium. Porozumienie o współpracy oznacza dla uczniów także lepszy dostęp do zasobów edukacyjnych i naukowych Uczelni.
Podpisane porozumienie ma charakter bezterminowy i już niebawem będzie można spodziewać się pierwszych wymiernych efektów działań.