Aktualności

Gość


Ocena sytuacji absolwentów szkół województwa wielkopolskiego na rynku pracy na podstawie Raportu przygotowanego przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego


Ocena sytuacji absolwentów szkół województwa wielkopolskiego na rynku pracy na podstawie Raportu przygotowanego przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego
piątek, 3 października 2014, Anna Woźniakowska

W roku akademickim 2012/2013 naszą uczelnię ukończyło łącznie 480 absolwentów, spośród których aż 96,8% znalazło zatrudnienie na rynku pracy.

W powiecie gnieźnieńskim absolwenci naszej uczelni stanowią najmniejszy procent osób zarejestrowanych w powiatowym urzędzie pracy. 

W całym województwie wielkopolskim w tym aspekcie klasyfikujemy się na 25 miejscu wśród funkcjonujących obecnie uczelni wyższych (jeśli w tym zestawieniu nie uwzględniać miasta Poznania, który jest nieporównywalnie największym rynkiem pracy – plasujemy się na 7 miejscu, a wśród szkół wyższych których progi opuszcza co najmniej 60 absolwentów bez uwzględnienia miasta Poznania– na 2 miejscu).

Wśród najbardziej popularnych kierunków podobnie jak w latach ubiegłych na pierwszym miejscu znalazła się pedagogika - aż 5 252 absolwentów, a na drugim - zarządzanie ukończone przez 4 344 absolwentów. 

Według stanu na koniec października 2013 roku wśród wszystkich wielkopolskich absolwentów pedagogiki tylko 243 z nich tj. 4,6 % stanowiły osoby zarejestrowane w PUP. Natomiast wśród 203 absolwentów zarządzania tylko 4,7% z nich to osoby bezrobotne. Liczba niepracujących absolwentów pedagogiki jest zbliżona do tej z poprzedniego roku, co świadczy o tym iż sytuacja na rynku pracy jest stosunkowo stabilna, mimo tego, iż duża ilość absolwentów tego kierunku co roku pojawia się na rynku pracy. 

 
 
Zestawienie dotyczące oceny sytuacji absolwentów szkół wyższych województwa wielkopolskiego (rocznik 2012/2013), których progi opuszcza co najmniej 60 absolwentów bez uwzględnienia Poznania. 
Na podstawie raportu przygotowanego przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.