Aktualności

Gość


Nasze ośrodki

Uczniowie z powiatu gnieźnieńskiego wybrali swoją przyszłość


Uczniowie z powiatu gnieźnieńskiego wybrali swoją przyszłość
wtorek, 30 marca 2010, Leszek Łukasik

Pierwszy dzień targów, 25 marca (czwartek), dedykowany był uczniom klas maturalnych – kandydatom na studia wyższe. Tego dnia swoją ofertę przedstawiło aż 23 wystawców, w tym uczelnie wyższe m.in. z Gniezna, Poznania, Konina, Jarocina. Podczas imprezy można było nie tylko zwiedzać stoiska i zapoznać się z ofertą edukacyjną rynku wielkopolskiego, ale także posłuchać wykładu i wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez doradcę zawodowego, Dominika Zasadę z Centrum Doradztwa Zawodowego dla Młodzieży, który w swoim wykładzie „Wybory – faktory, wskaźniki, czynniki” mówił o decyzjach związanych z wyborem drogi edukacyjno-zawodowej. Podczas wykładu maturzyści mieli możliwość dowiedzieć się m.in., gdzie należy szukać niezbędnych informacji dotyczących zarówno oferty edukacyjnego jak i rynku pracy.

Drugi dzień targów, 26 marca (piątek) skierowany był z kolei do uczniów 3 klas gimnazjum, którzy już za kilka tygodni podejmą decyzję w jakiej szkole chcą kontynuować naukę. Wśród wystawców znalazły się m.in. licea ogólnokształcąca, technika i szkoły zawodowe. Każdy gimnazjalista mógł znaleźć coś dla siebie. Wśród kilkunastu wystawców znalazły się zarówno szkoły z Gniezna, jak i Trzemeszna oraz Witkowa. Gimnazjaliści, podobnie jak dzień wcześniej maturzyści, wysłuchali wykładu Izabeli Pietras-Olszewskiej – doradcy zawodowego. Seminarium „Bilans zysków i strat, czyli na co należy zwrócić uwagę przy wyborze szkoły i zawodu” miało na celu omówienie i podkreślenie istoty planowania ścieżki kariery.
Podczas tegorocznych targów uczniowie mieli możliwość nie tylko zapoznania się z ofertą edukacyjną wielkopolskiego rynku, ale także porozmawiać z pracownikami Powiatowego Urzędu Pracy, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej oraz poznać ofertę promującą ziemię gnieźnieńską prezentowaną przez Starostwo Powiatowe w Gnieźnie. Podczas targów nie zabrakło występów uczniów i konkursów z nagrodami. Na stoisku GWSHM „Milenium” można było wygrać karnet żużlowy Startu Gniezno na sezon 2010, a wśród uczestników targów którzy wysłali kupon zamieszczony w „Przemianach” rozlosowano cenne nagrody, ufundowane przez organizatorów targów: GWSHM „Milenium”(iPod nano) i Starostwo Powiatowe w Gnieźnie (aparat cyfrowy hp).

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a uczestnikom targów dziękujemy za tak liczne zainteresowanie, zarówno ze strony wystawców jak i uczniów zwiedzających naszą imprezę. Mamy nadzieję, że udział w targach był okazją do poznania szerokiej oferty edukacyjnej
a także pomógł w wyborze wymarzonej dla siebie szkoły i zawodu.