Aktualności

Gość


Spotkanie sieci Nauczycieli-Bibliotekarzy


Spotkanie sieci Nauczycieli-Bibliotekarzy
czwartek, 18 lutego 2016, Natalia Jędrzejczak

W środę 17 lutego br. w Sali Astronomicznej GSW Milenium odbyło się spotkanie, w którym udział wzięło ponad trzydziestu bibliotekarzy szkolnych z Gniezna i powiatu gnieźnieńskiego. Rozpoczęło się ono od podsumowania przez Magdalenę Bukowską (Biblioteka GSW Milenium) akcji Podaruj książkę, ulecz duszę. Podziękowania za udział w tej akcji wręczyli prof. Hubert Paluch – Rektor GSW Milenium i mgr Krzysztof Gawrecki – Kanclerz GSW Milenium.

Mieczysława Skrzypczak (PBP) przedstawiła wyniki ankiety Badanie czytelnictwa dzieci i młodzieży, która była przeprowadzona w październiku i grudniu 2015 roku. Projekt edukacyjny Literatura od kuchni, czyli o kulinariach w literaturze pięknej zaprezentowały Dorota Morkowska (ZSP nr 4) i Teresa Olizarowicz (ZSP nr 3)

Elżbieta Sobecka (PBP) przedstawiła zasady udziału w akcji promującej czytelnictwo Twój nauczyciel poleca książkę oraz program obchodów Tygodnia Bibliotek.

W drugiej części spotkania nauczyciele-bibliotekarze pracowali nad propozycjami zajęć zachęcających dzieci i młodzież do czytania, które można przeprowadzić podczas dużej przerwy. Jak zwykle wykazali się kreatywnością i pomysłowością. 

Zapraszamy na fotorelację