Aktualności

Gość


Warsztaty plastyczne - kolaż „Lwy” w Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Łopiennie


Warsztaty plastyczne - kolaż „Lwy” w Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Łopiennie
piątek, 5 lutego 2016, Natalia Jędrzejczak

W dniu 5 lutego 2016 r. studentka Koła Naukowo-Samokształceniowego "Pasjonat"  odwiedziła  Dom Pomocy Społecznej w Łopiennie. W ramach  wizyty odbyły się:

1.Spotkania w pokojach pensjonariuszek, gdzie podczas swobodnych rozmów podopieczne opowiadały studentce o sobie, o tym, co lubią robić, co je interesuje. Przedstawiały również swoje współlokatorki oraz pokazały swoje albumy ze zdjęciami rodzinnymi. Spotkanie sprzyjało nawiązaniu głębszych relacji z pensjonariuszkami Domu.

2.Warsztaty plastyczne – kolaż „Lwy”

Warsztaty rozpoczęły się zabawą integracyjną oraz przygotowaniem wizytówek z imionami uczestniczek dla usprawnienia kontaktów. Każda z pensjonariuszek musiała zaprojektować i wykonać  dla siebie samodzielnie wizytówkę.

Następnie przy użyciu różnych rodzajów kredek dziewczyny narysowały odmienne postaci lwów, z których powstał później kolaż. Zajęcia te miały na celu min.: budowanie wiary we własne siły i możliwości, poprawę samooceny, poprawę kondycji wzrokowo – ruchowej, oraz rozwój zdolności manualnych. Po przełamaniu początkowych obaw pensjonariuszki chętnie pracowały nad przygotowaniem kolażu z podziękowaniami dla Lion’s Club-u za otrzymane przez podopieczne DPS-u Łopienno prezenty.  Podczas warsztatów udało się połączyć pracę nad poprawą koordynacji wzrokowo-ruchowej z rozmowami i zagadkami słownymi, które dostarczyły  pozytywnych przeżyć uczestniczkom co pozwoliło na przełamanie barier nieśmiałości i  rozładowanie napięcia.  

Fotorelacja