Aktualności

Gość


IV Piknik Rodzinny w Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodziezy Niepełnosprawnej Intelektualnie w Łopiennie


IV Piknik Rodzinny w Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodziezy Niepełnosprawnej Intelektualnie w Łopiennie
niedziela, 11 czerwca 2017, Natalia Jędrzejczak

W dniu 11.06.2017r. w DPS Łopienno miał miejsce ,,Indiański IV PIKNIK RODZINNY”. Były namioty tipi, Indianie, równina rozgrzana łopieńskim słońcem i polowanie na uśmiechy. Tego dnia społeczność Łopienna miała możliwość wzięcia udziału w wielu konkurencjach.

W pikniku rodzinnym oprócz pensjonariuszek i pracowników DPS-u udział wzięły także rodziny mieszkające w Łopiennie. Był to idealny czas na integracje środowiska DPS z ich rodzinami i miejską społecznością. 

Atrakcje Pikniku na scenie to między innymi: występy orkiestry, przedstawienie grupy teatralnej z Largo, występy artystyczne dzieci.

Dla urozmaicenia dobrej zabawy miały miejsce liczne konkurencje strzelnicze dla dzieci i dorosłych oraz loteria fantowa.

Organizatorzy zadbali także o część kulinarną, nad którą pieczę sprawowali pracownicy DPS. Grill, napoje oraz wata cukrowa urozmaicały pobyt uczestnikom pikniku.

Członkinie Koła Pasjonat zadbały o ,,Porcję Pozytywnej Energii” z owocami i malowaniem zdrowej żywności wraz za drobne upominki, które skłoniły najmłodszych uczestników do działalności artystycznej. Kącik Zdrowia przygotowany przez Ulę Malewską poprowadziły Katarzyna Starczewska oraz Martyna Młodzieniak.  

W twórczej pracy wzięły udział dzieci w różnym wieku od tych przedszkolnych po nastolatków.