Aktualności

Gość


Nasza studentka w jury podczas 12-stej Offeliady


Nasza studentka w jury podczas 12-stej Offeliady
środa, 21 listopada 2018, Rafał Wojtaszak

W dniach od 15-18 listopada 2018 roku, przewodnicząca Koła Naukowo-Samokształceniowego Pasjonat GSW Milenium – Karina Borzykowska miała zaszczyt zasiąść w Jury Studenckim podczas 12 Offeliady, tj. festiwalu filmowego. Wydarzenie to odbyło się w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie. Program, jak co roku wzbogacono koncertami, pokazami filmowymi i wystawą.

Jury Studenckie stanowili przedstawiciele 4 gnieźnieńskich szkół wyższych: Instytutu Kultury Europejskiej UAM, Gnieźnieńskiej Szkoły Wyższej Millenium, Gnieźnieńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Gnieźnie.

 

Członkowie Jury Studenckiego obejrzeli łącznie 35 filmów offowych ( podczas VI sesji) w trzech rożnych kategoriach: fabuła, dokument, animacja. Nagrodę Jury Studenckiego Hamleta otrzymał film „ Ja i mój tata” w reżyserii Aleksandra Pietrzaka. Jury przyznało również wyróżnienie. W niedzielę18 listopada obyła się uroczysta Gala wręczenia nagród, była to też okazja, aby porozmawiać z reżyserami filmów.

 

Festiwal ten jest bardzo ciekawą inicjatywą, pokazującą ambitnych i utalentowanych ludzi, którzy tworzą filmy offowe z przekazem oraz z pasji. W tak szerokim wachlarzu różnych filmów, były takie, które przejmowały do głębi i zostawiły refleksję.