Chór akademicki

Chór akademicki

Chór "Milenium" powstał w 2004 toku przed pierwszymi w historii uczelni Juwenaliami. W trakcie kilku prób chórzystki przygotowały utwory utrzymane w lekkim klimacie doskonale pasującym do studenckich igrców. Od tej pory, spontanicznie powołany zespół studentek, postanowił systematycznie mierzyć się ze sztuką śpiewu chóralnego. Pierwszą dyrygentką i zarazem założycielką chóru była pani Agnieszka Żółtowska. Obecnie chór "Milenium" składa się z ponad 25 studentek, głównie pedagogiki. Od 2005 dyrygentem chóru jest Sebastian Patrzyk. W planach mamy poszerzenie zespołu o głosy męskie. Dzięki ciężkiej pracy wciąż rozbudowujemy repertuar, na który składają się nie tylko klasyczne utwory muzyki chóralnej czy sakralnej, ale także ciekawe aranżacje utworów rozrywkowych.

W październiku 2004 podczas uroczystej inauguracji roku akademickiego w Auli I Liceum Ogólnokształcącego, chór po raz pierwszy wykonał Gaudeamus, przygotował wówczas także oprawę muzyczną inauguracyjnej Mszy Świętej. W grudniu tego samego roku, chórzystki opracowały repertuar świąteczny złożony z kolęd wykonywanych podczas spotkań opłatkowych władz uczelni ze studentami. Członkinie zespołu mogą także pochwalić się sukcesami poza uczelnią. W 2004 roku Agata Wróblewska, dziś już absolwentka pedagogiki, zajęła trzecie miejsce w Konkursie Piosenki Studenckiej w Lesznie. W ciągu kilkuletniej działalności chór uczestniczył w wielu uroczystościach uczelnianych. Stałym punktem każdego sezonu stały się występy podczas inauguracji roku akademickiego oraz podczas absolutoriów. Na nadchodzący sezon zaplanowano szereg koncertów oraz znaczne rozszerzenie repertuaru. Do chóru wciąż przyjmowani są nowi członkowie, którzy zastępują odchodzących absolwentów. Istnieje także możliwość przyjęcia do chóru osób spoza GWSHM "Milenium". Zapraszamy!

Wszystkich miłośników śpiewu zapraszamy do udziału w próbach. Zapisy i szczegółowe informacje: Sebastian Patrzek (pokój 121) tel. 061 425-75-70 wew. 28 e-mail: sebastian.patrzek@gwshm.edu.pl