Dr Anna Knocińska - Dziekan Wydziału Nauk Społecznych

Doświadczenie zawodowe:

Pedagog – praktyk z doświadczeniem w instytucjach resortu oświaty, pracy i polityki społecznej, szkolnictwa wyższego. Miała okazję pracować z dziećmi, młodzieżą i osobami dorosłymi w charakterze: pedagoga szkolnego, nauczyciela, wychowawcy w placówce, terapeuty, trenera i wykładowcy. Dotychczasowa droga zawodowa umożliwiła więc szerokie spojrzenie na człowieka na każdym etapie jego rozwoju. Nadal prowadzi praktyczną działalność pedagogiczną z młodzieżą defaworyzowaną, ze środowisk marginalizowanych. Wspomaga osoby z różnorodnymi problemami i trudnościami, ale także tych, którzy chcą rozwijać swój potencjał. Kierownik jednostki Ochotniczych Hufców Pracy. Koordynator licznych programów profilaktycznych oraz akcji charytatywnych. Członek Stowarzyszenia i Fundacji Rzecznik Praw Rodziców, a także Towarzystwa Historii Edukacji. Obecnie pełni funkcję Dziekana Wydziału Nauk Społecznych GSW Milenium.

Przedmioty wykładane w GSW Milenium
• podstawowe zagadnienia profilaktyki społecznej
• profilaktyka uzależnień
• programy i projekty profilaktyczne