Informacje

GośćBiblioteka GSW Milenium powstała wraz z początkiem 2004 roku, a jej zbiory udostępniono pod koniec listopada. Ma ona charakter biblioteki naukowej działającej zgodnie z własnym regulaminem. Zbiory pomnażane są głównie poprzez zakup, dary, a także wymianę wydawnictw uczelni z innymi instytucjami krajowymi.

Księgozbiór naszej książnicy obejmuje wydawnictwa zwarte oraz ciągłe o tematyce dostosowanej do kierunków studiów GSW Milenium, czyli z zakresu nauk humanistycznych i  zarządzania. Do dyspozycji czytelników jest sześć stanowisk komputerowych: jedno z dostępem do Academiki - Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych Biblioteki Narodowej i pięć ze stałym dostępem do Internetu oraz z elektronicznymi katalogami książek: tytułowym, autorskim i przedmiotowym.  

We wrześniu 2007 roku biblioteka została przeniesiona do budynku "B", dzięki czemu zyskała większą powierzchnię do zagospodarowania. Studenci mogli korzystać z nowej  wypożyczalni, skomputeryzowanej czytelni, gdzie do dypozycji mieli 12 stanowisk komputerowych z dostępem do Internetu i katalogu bibliotecznego. Książki zostały umieszczone w obszernym magazynie.

Kolejna zmiana lokalizacji miała miejsce w marcu 2018 roku. Biblioteka pozostała w budynku "B", ale w innej części. Zachwyca swoją nowoczesnością, obszerną czytelnią i strefą odpoczynku.

Od lutego 2008 roku katalog elektroniczny jest dostępny onLine.

Celem biblioteki jest zaspokojenie i rozwijanie potrzeb kształcących się studentów. Do zadań naszej placówki należy w szczególności:

• gromadzenie, opracowanie, ochrona, przechowywanie i udostępnianie użytkownikom materiałów bibliotecznych,
• prowadzenie działalności bibliograficznej,
• współpraca z innymi bibliotekami. 

UWAGA STUDENCI Z NIEPEŁNOŚPRAWNOŚCIĄ: W czytelni Biblioteki wyodrębniona jest część z 2 stanowiskami komputerowymi ze specjalnym oprogramowaniem dla osób słabowidzących z dostępem do Internetu, klawiaturą kontrastową oraz monitorem brajlowskim z klawiaturą brajlowską. Tekst zapisany Brajlem można wydrukować na specjalnej drukarce. Studenci mogą korzystać także z lupy elektronicznej, stacjonarnego powiększalnika z monitorem, umożliwiającym powiększanie tekstu i obrazu.
 
 
Regulamin biblioteki
Do otwarcia pliku niezbędny jest program Adobe Reader    getacrobatreader