Integrowanie i modelowanie zespołu klasowego

Integrowanie i modelowanie zespołu klasowego

Podczas szkolenia uczestnicy nabędą wiele umiejętności: analizowania procesów grupowych, diagnozowania ról grupowych i wykorzystywania ich do budowania kreatywnego i wspierającego się zespołu klasowego. Nauczyciele będą potrafili aranżować sytuacje wychowawcze służące umacnianiu więzi grupowych i budowaniu bezpiecznej atmosfery w placówce. Szkolenie to przyniesie liczne korzyści indywidualne i osobiste dla nauczycieli i uczniów. Przede wszystkim jednak przyniesie pożytek społeczności szkolnej. W zwartym zespole klasowym częściej przestrzegane są normy współżycia międzyludzkiego, co umożliwia skuteczniejsze zapobieganie agresji i innym trudnym zachowaniom. W zintegrowanej klasie łatwiej pracować, zarówno pod względem dydaktycznym, jak i wychowawczym.

Czas trwania: 4 godziny

<< szkolenia dla rad pedagogicznych