Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza z uprawnieniami opiekuna osoby starszej

Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza z uprawnieniami opiekuna osoby starszej

Kogo przygotowujemy?

W skrócie – opiekuna osoby starszej, ponieważ takie uprawnienia absolwent otrzyma na dyplomie, ale przede wszystkim będzie to osoba wrażliwa na proces starzenia się. Te studia mają uczyć identyfikowania potrzeb osób starszych i sposobów ich zaspokajania. Student nabędzie wiedzę i praktyczne umiejętności całodobowej opieki nad osobami starszymi, między innymi organizacji życia pensjonariuszy w ramach domów spokojniej starości ale także opieki indywidualnej w ich mieszkaniach. Duży nacisk na tej specjalności stawiamy na naukę języków obcych, aby przygotować absolwentów do poszukiwania praktyk oraz pracy zagranicą. Studenci nauczą się również zakładania i prowadzenia własnej działalności gospodarczej świadczącej kompleksowe usługi dla osób starszych. .

Jakie przedmioty specjalnościowe?

Poza wspólnymi dla kierunku przedmiotami podstawowymi, plan studiów zawiera także przedmioty z obszaru gerontologii i geriatrii. Przedmioty wiedzy praktycznej (warsztaty zajęć, trening umiejętności interpersonalnych, praca z osobami 60+)z dziedziny opieki nad osobami starszymi prowadzić będą specjaliści (właściciele i pracownicy niepublicznych domów opieki nad osobami starszymi, pracownicy hospicjów, psycholodzy i terapeuci). W Milenium stawiamy na praktyków i na pewno studenci nowej specjalności nie będą zawiedzeni, a zasób wiedzy teoretycznej i praktycznej, jaki uzyskają podczas studiów, umożliwi im bezkonkurencyjne wejście na rynek pracy.

wysokoc_czesnego2_400_02

<<pedagogika