Praktyki

Praktyki

Program wszystkich studiów pierwszego stopnia prowadzonych w GSW Milenium obejmuje praktyki zawodowe. W zależności od wydziału praktyki trwają od 6 do 15 tygodni, podzielone są na etapy i realizowane w ciągu 3 lat nauki. Odbywają się one w placówkach i podmiotach gospodarczych, których działalność oraz związana z nią organizacja pracy są zbieżne ze specjalnością studiów.

Praktyki są najlepszą okazją, aby zdobyć doświadczenie i obserwować warsztat pracy najlepszych specjalistów. Uczelnia współpracuje z renomowanymi placówkami pedagogicznymi z regionu, a na liście referencyjnej Wydziału Zarządzania i Marketingu znajdują się przodujące firmy o zasięgu międzynarodowym i ogólnopolskim.

Praktyki wstępne

Studenci pedagogiki, którzy rozpoczynają naukę w naszej uczelni muszą odbyć 2-tygodniową praktykę wstępną.

Na studentów pedagogiki czekają wyspecjalizowane placówki z całego regionu prezentujące szeroki wachlarz działalności pedagogicznej m.in. przedszkola, ośrodki opiekuńczo-wychowawcze, poradnie pedagogiczno-psychologiczne, świetlice socjoterapeutyczne, domy samopomocy, warsztaty terapii zajęciowej, placówki pracy socjalnej, a także zakłady poprawcze, zakłady penitencjarne, komendy policji i inne.

praktyki_2_400Dobrze odbyte rozbudowane praktyki to nie tylko pierwszy znaczący staż, czy też zapoznanie się ze specyfiką zawodu, ale nade wszystko szansa, aby pokazać się przyszłemu pracodawcy z jak najlepszej strony i zapewnić o swojej fachowości. Doświadczenie pokazuje, że każdego roku wśród absolwentów znajduje się coraz liczniejsze grono szczęśliwców, którzy po świetnie odbytych praktykach zawodowych znaleźli upragnione stałe zatrudnienie właśnie w tych zakładach pracy. Powodzenia!

W toku praktyki wstępnej student sporządza notatki z prowadzonych rozmów, obserwacji, analizy dokumentacji, a następnie, na tej podstawie, jest zobowiązany opracować raport, który do 15 grudnia 2011 roku należy złożyć u koordynatora praktyk.

Dokumenty dotyczącze praktyk zawodowych dostępne są w serwisie Twoje Milenium