Psychopedagogika

Psychopedagogika

Kogo przygotowujemy?

Specjalność przygotowuje pedagogów z szerokim wykształceniem psychologicznym, umożliwia podejmowanie pracy w systemie pomocy psychologiczno-pedagogicznej na stanowiskach pedagogów w placówkach szkolnych i opiekuńczo-wychowawczych. Profil specjalności nastawiony jest także na zatrudnienie w rozległym obszarze edukacji równoległej-pozaszkolnej, w ośrodkach i instytucjach wspierających rozwój indywidualny i osobisty dzieci, młodzieży i dorosłych, w szczególności dzieci w wieku przedszkolnym, uczniów, rodziców, nauczycieli. Absolwenci mogą również zakładać i prowadzić prywatne placówki w tej dziedzinie, a także znajdować zatrudnienie w prywatnych gabinetach pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Absolwenci specjalności posiadać będą bardzo dobre i szerokie przygotowanie do studiów drugiego stopnia (magisterskich).

Jakie przedmioty specjalnościowe?

Oprócz przedmiotów podstawowych wspólnych dla kierunku, plan studiów obejmuje rozbudowany program psychologii ogólnej, psychologii rozwojowej i osobowości oraz diagnostyki psychopedagogicznej, a ponadto zawiera następujące przedmioty specjalnościowe: psychologia różnic indywidualnych - a w tym psychologia zdolności i zainteresowań, teoria pomocy indywidualnej, psychologia edukacji, pomoc psychologiczno-pedagogiczna oraz liczne warsztaty i treningi: warsztaty psychoedukacji, warsztat zajęć twórczych, trening umiejętności interpersonalnych, praca z uczniem zdolnym, warsztat projektowania działań twórczych.

wysokoc_czesnego2_400_02

<<pedagogika