Resocjalizacja i socjoterapia

PODYPLOMOWE STUDIA KWALIFIKACYJNE

RESOCJALIZACJA I SOCJOTERAPIA

ADRESACI STUDIÓW - osoby z wyższym wykształceniem pedagogicznym (licencjackim lub magisterskim).

ABSOLWENCI studiów uzyskają uprawnienia do realizowania zadań opiekuńczo-wychowawczych oraz prowadzenia profilaktyki niedostosowania społecznego, będą też mogli wykonywać zawód kuratora sądowego, a także zostaną przygotowani do prowadzenia zajęć socjoterapeutycznych.

PLAN NAUCZANIA obejmuje m.in. następujące przedmioty:

• przygotowanie psychologiczno-pedagogiczne specjalne - podstawowe problemy pedagogiki specjalnej, elementy psychologii klinicznej i psychopatologii, podstawy społeczne wobec osób z niedostosowaniem społecznym, regulacje prawne wobec osób z niedostosowaniem społecznym, praca z rodziną dysfunkcyjną, diagnostyka psychopedagogiczna w resocjalizacji i socjoterapii, wybrane zagadnienia pedagogiki resocjalizacyjnej i socjoterapeutycznej, systemy instytucji resocjalizacji i socjoterapii, tworzenie i wdrażanie programów profilaktycznych, warsztat umiejętności społecznych, warsztat pracy z grupą; 240 h dla osób posiadających przygotowanie w zakresie pedagogiki specjalnej/ 270 h dla osób nie posiadających przygotowania w zakresie pedagogiki specjalnej (zgodnie z rozporządzeniem MNiSW z dnia 25.07.2019 roku w sprawie standardów kształcenia przygotowujacego do wykonywania zawodu nauczyciela)
  • dydaktyka specjalna - dydaktyka resocjalizacji, dydaktyka socjoterapii; 150 h dla osób posiadających przygotowanie w zakresie pedagogiki specjalnej/ 170 h dla osób nie posiadających przygotowania w zakresie pedagogiki specjalnej (zgodnie z rozporządzeniem MNiSW z dnia 25.07.2019 roku w sprawie standardów kształcenia przygotowujacego do wykonywania zawodu nauczyciela)
  • czas trwania - 3 semestry;
  • forma zjazdów - zjazdy weekendowe (sobota 9.00-18.00 z przerwą obiadową, niedziela 9.00-15.00);
  • forma zakończenia - egzamin końcowy;
  • miejsce - Gniezno lub Wągrowiec

ZAKWATEROWANIE

• Hotel Fenix, ul. Wrzesińska 18, 62-200 Gniezno, tel. 61 477 97 65, www.hotel-feniks.pl
  • Internat Zespołu Szkół Medycznych, ul. Mieszka I 27, tel. 61 426 34 09, www.medyk.gniezno.pl
  • Dom Studencki UAM, ul. Kostrzewskiego 5-7, 62-200 Gniezno, tel. 61 829 48 00

WYMAGANE DOKUMENTY

1. Dwie poświadczone kserokopie ukończenia studiów wyższych.
  2. Kserokopia zaświadczenia o przygotowaniu pedagogicznym.
  3. Kserokopia dowodu uiszczenia opłaty gwarancyjnej w wysokości 200 zł na konto: SANTANDER BZ WBK, I/O w Gnieźnie, nr: 39109013750000000103009473.
  4. Kwestionariusz wypełniony na stronie internetowej: https://rekrutacja.milenium.edu.pl.

czapka_400   coins
rekrutacja       czesne: 3600 zł*/4000 zł**

Dziekanat Studiów Podyplomowych w Gnieźnie

Maria Wysocka, Joanna Cieślak, Marta Wawrzyniak