Słowo od założyciela

Słowo od założyciela

Gdy w roku 2002 tworzyliśmy Milenium, założyliśmy, że najpierw powstaną studia licencjackie, a gdy okrzepniemy i umocnimy się organizacyjnie, kadrowo i materialnie, będziemy rozwijać się dalej - powołamy studia magisterskie!

I oto nadszedł ten moment. Milenium jest największą uczelnią w Gnieźnie, a od roku 2010 jesteśmy najlepszą uczelnią licencjacką w Wielkopolsce*. Teraz chcemy być najlepsi wśród uczelni magisterskich. Po dwóch latach przygotowań uruchamiamy studia II stopnia na wydziałach: Pedagogiki oraz Zarządzania i Marketingu.

W ramach każdego z nich można studiować różne specjalności. Pokolenie XXI wieku będzie się uczyć, nabywać wciąż nowe kwalifikacje przez całe życie. Tego rodzaju kształcenie permanentne stanie się efektywne tylko wtedy, gdy oparte będzie na solidnej podstawie ogólnej jaką mogą stworzyć tylko dobre studia licencjackie, a potem magisterskie.

I na takie studiowanie - tym razem II stopnia - zapraszam do Milenium!

prof. nzw. dr Lechosław Gawrecki
Założyciel i Rektor