Turystyka kulturowa

Gość


Turystyka kulturowa


Kogo przygotowujemy?

W dzisiejszej turystyce przemija moda na wakacyjny, bierny wypoczynek, ograniczający się np. wyłącznie do plażowania. Wraz z rosnącym poziomem wykształcenia i dostępnością do nowoczesnych kanałów informacji coraz więcej ludzi odkrywa dla siebie fascynującą kulturową różnorodność świata: językową, religijną czy etniczną. W odpowiedzi na nie tworzone są nowe produkty turystyczne: tematyczne szlaki, interaktywne i multimedialne muzea, widowiska "żywej historii", turystyczne gry miejskie, pobyty w dawnych fortecach, wyprawy studyjne (w tym egzotyczne), wycieczki edukacyjne, językowe, wyjazdowe warsztaty malarskie czy muzyczne albo weekendowe wypady do najbardziej atrakcyjnych miast całego świata.

Z tego też powodu w branży turystycznej potrzeba wykształconych specjalistów z przygotowaniem do pracy w sektorze nowej turystyki kulturowej - posiadających kwalifikacje inne niż jeszcze kilka lat temu. Są oni niezbędni w organizacji i koordynacji szlaków oraz imprez tematycznych, w tworzeniu i kompetentnym przekazie informacji turystycznej dotyczącej miast, powiatów i regionów.

Takich specjalistów poszukują więc samorządy, które coraz częściej widzą w turystyce jedną z głównych szans lokalnego rozwoju. Wykształceni w obsłudze klientów fachowcy są niezbędni do pracy w coraz liczniejszych, wyspecjalizowanych biurach podróży. Będę oni posiadali również umiejętności przydatne w przygotowaniu i koordynacji indywidualnych pakietów turystycznych, prowadzeniu wypraw grupowych czy w tworzeniu nowej oferty turystycznej muzeów i parków tematycznych.

Specjalność "turystyka kulturowa" na naszej uczelni kształci właśnie takich ludzi. To w Milenium przed pięciu laty pojawiła się ona po raz pierwszy w Polsce! To wykładowca tej uczelni - dr Armin Mikos von Rohrscheidt - wydał pierwszy w Polsce podręcznik akademicki dotyczący turystyki kulturowej. Podczas studiów kandydaci otrzymają konieczną wiedzę o turystyce, jej zagadnieniach prawnych i organizacyjnych, zapoznają się z rozmaitymi formami współczesnej turystyki kulturowej. Poznają geografię turystyczną Polski i Europy, najwybitniejsze obiekty światowego dziedzictwa kulturowego, zostaną wprowadzeni w specyfikę produktu turystyczno-kulturowego. Nauczą się samodzielnie konstruować profilowane kulturowo produkty turystyczne. Dzięki warsztatom praktycznym i wycieczkom szkoleniowym nauczą się praktycznie planować i realizować wyprawy, tworzyć własne oferty turystyczne oraz wykorzystywać nowoczesne media w promocji swoich produktów. Jeśli poznawanie własnego kraju i świata jest dla kogoś osobistą pasją, w ramach tej specjalności może on uczynić z niego także satysfakcjonujący zawód. Fachowo przygotować się do podjęcia pracy w szybko rozwijającej się branży i tym samym odnaleźć swoje miejsce na trudnym i wymagającym rynku pracy.

Studiując opisywaną specjalność będziesz mógł wziąć udział w kursie, który przygotuje Ciebie do państwowego egzaminu nadającego uprawnienia kierownika oraz pilota wycieczek krajowych i zagranicznych. Podejmij więc studia w GWSHM "Milenium" - uczelni posiadającej najdłuższą tradycję w kształceniu na specjalności turystyka kulturowa!


Jakie przedmioty specjalnościowe?

Program tej specjalności, oprócz przedmiotów kierunkowych, obejmuje m.in. następujące przedmioty: turystyka kulturowa, turystyka teatralna, turystyka literacka i filmowa, turystyka eventowa, turystyka historyczno-militarna, budowa produktu turystycznego we współczesnej turystyce kulturowej, organizacja turystyki w muzeach, miejskie i mikroregionalne produkty turystyczne, funkcjonowanie przedsiębiorstwa turystycznego, warsztat pracy organizatora turystyki kulturowej, promocja i dystrybucja produktów kulturowo-turystycznych.



 

 

 <<turystyka i rekreacja