Aktualności

Gość


Nasze ośrodki

Instytucje profilaktyki, resocjalizacji i pomocy społecznej w procesie zapobiegania wykluczeniu społecznemu - sesja naukowa na Wydziale Pedagogiki
środa, 13 kwietnia 2011, Leszek Łukasik

Wydział Pedagogiki GWSHM „Milenium” we współpracy z Zakładem Pedagogiki Społecznej UAM w Poznaniu oraz Wydziałem Nauk o Wychowaniu WWSSE w Środzie Wielkopolskiej zaprasza na sesję naukową  Instytucje profilaktyki, resocjalizacji i pomocy społecznej w procesie zapobiegania wykluczeniu społecznemu. Sesja odbędzie się 6 maja 2011 r. o godzinie 16:00 w siedzibie uczelni przy ul. Pstrowskiego 3a.

X Zgromadzenie Plenarne Konferencji Rektorów Zawodowych Szkół Polskich w Wągrowcu
wtorek, 12 kwietnia 2011, Leszek Łukasik

W dniach 7-8 kwietnia 2011 r. w Wągrowcu odbyło się X Zgromadzenie Plenarne Konferencji Rektorów Zawodowych Szkół Polskich. Uczestnicy zostali powitanie przez pana Stanisława Wilczyńskiego – Burmistrza Miasta Wągrowca oraz przez pana Michała Piechockiego – Starostę Powiatu Wągrowieckiego. Obrady zaś rozpoczęły się wystąpieniem pana prof. zw. dra hab. Waldemara Tłokińskiego.

Karnety na mecze Startu Gniezno wśród studentów rozlosowane
środa, 6 kwietnia 2011, Leszek Łukasik

Bardzo nam miło, że konkurs dla studentów GWSHM „Milenium”, w którym można było wygrać karnety na mecze ligowe TŻ Start Gniezno cieszył się dużym zainteresowaniem i łącznie wpłynęło ponad 60 zgłoszeń. Dlatego postanowiliśmy ufundować dodatkowy karnet i troje, a nie dwoje studentów już od dziś może odebrać nagrodę.

Sesja popularnonaukowa w ramach projektu edukacyjnego "Czytając Miłosza"
środa, 6 kwietnia 2011, Leszek Łukasik

W czerwcu obchodzić będziemy setną rocznicę urodzin Czesława Miłosza, wybitnego poety, prozaika, tłumacza, eseisty, świadka burzliwej historii XX wieku. Jak pewnie wszyscy wiedzą, rok 2011 został też ogłoszony Rokiem Miłosza. Z tej okazji biblioteki gnieźnieńskie podjęły się realizacji wspólnego projektu „Czytając Miłosza” skierowanych do uczniów wszystkich typów szkół. Właśnie w ramach tego projektu w murach Gnieźnieńskiej Wyższej Szkoły Humanistyczno-Menedżerskiej „Milenium” odbyła się dziś (6.04.2011) sesja popularnonaukowa, która miała na celu przybliżyć młodym ludziom sylwetkę poety, nie tyle podręcznikową, ile po prostu ludzką, niewolną od kontrowersyjnych posunięć, trudnych wyborów, życiowych sukcesów i porażek.

III Gnieźnieński Festiwal Nauki i Kultury w GWSHM "Milenium"
środa, 30 marca 2011, Leszek Łukasik

Właśnie trwa III Gnieźnieński Festiwal Nauki i Kultury. Z tej okazji wczoraj (29.03) w siedzibie Gnieźnieńskiej Wyższej Szkoły Humanistyczno-Menedżerskiej „Milenium” przy ul. Pstrowskiego 3a, odbyła się sesja warsztatowo-wykładowa. Zajęcia spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem, o czym świadczy  wysoka liczba słuchaczy.

Z wielkim żalem....
środa, 30 marca 2011, Leszek Łukasik

Z wielkim smutkiem i żalem żegnamy naszą długoletnią wykładowczynię

Śp.
mgr Jadwigę Małgorzatę Strykowską

Naszym oddanym współpracownikom
profesorowi Wacławowi Strykowskiemu
i dr Justynie Strykowskiej oraz całej Rodzinie
przekazujemy wyrazy głębokiego współczucia i żalu.

                                                               Rektor, Senat, wykładowcy,
                                                               studenci, pracownicy administracji
                                                                          GWSHM „Milenium"

IV Przegląd Piosenki Poetyckiej "Poszukiwanie" 2011
poniedziałek, 28 marca 2011, Leszek Łukasik

W miniony piątek, 25 marca, w siedzibie Centrum Kultury „Scena to dziwna” odbył się IV Przegląd Piosenki Poetyckiej „Poszukiwanie 2011”. Honorowy patronat nad tegorocznym Przeglądem objął JM Rektor GWSHM „Milenium”, prof. nzw. dr Lechosław Gawrecki.

X Gnieźnieńskie Targi Edukacyjne
środa, 23 marca 2011, Leszek Łukasik

W dniach 17 i 18 marca w Auli I Liceum Ogólnokształcącego już po raz dziesiąty odbyły się Gnieźnieńskie Targi Edukacyjne, które przy w współpracy ze Starostwem Powiatowym organizowała Gnieźnieńska Wyższa Szkoła Humanistyczno-Menedżerska „Milenium”.

VII Powiatowy Konkurs Wiedzy o Przedsiębiorczości rozstrzygnięty!
poniedziałek, 21 marca 2011, Leszek Łukasik

VII Powiatowy Konkurs Wiedzy o Przedsiębiorczości rozpoczął się fazą eliminacyjną, która odbyła się 16 lutego w każdej spośród zgłoszonych szkół. W tym etapie wzięło udział aż 220 uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

III Gnieźnieński Festiwal Nauki i Kultury 2011
poniedziałek, 14 marca 2011, Leszek Łukasik

W dniach 28.03.-1.04.2011 odbędzie się III Gnieźnieński Festiwal Nauki i Kultury. W programie nie zabraknie ciekawych propozycji wykładów, warsztatów i konkursów adresowanych do uczniów, studentów, nauczycieli oraz innych mieszkańców powiatu gnieźnieńskiego i nie tylko.