Aktualności

Gość


Nasze ośrodki

OFFELIADA Festiwal Filmowy


OFFELIADA Festiwal Filmowy
poniedziałek, 6 listopada 2017, Natalia Jędrzejczak

W dniach 2-5 listopada 2017 r. przedstawicielka Samorządu Studenckiego GSW Milenium Anna Sołtys-Stawowa miała zaszczyt po raz kolejny zasiąść w ławie Jury Studenckiego podczas 11. Offeliady, tj. festiwalu filmowego, odbywającego się w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie. Program Offeliady obfitował także w liczne wydarzenia kulturalne tj. koncerty, warsztaty, spektakle oraz wystawy sztuki fotograficznej.
Jury Studenckie stanowili przedstawiciele 4 gnieźnieńskich szkół wyższych: Instytut Kultury Europejskiej UAM, Gnieźnieńskiej Szkoły Wyższej Milenium, Gnieźnieńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Gnieźnie.
Członkowie Jury Studenckiego obejrzało łącznie 32 filmy offowe (podczas 5 sesji) w trzech różnych kategoriach: fabuła, dokument oraz animacja.
Nagrodę Jury Studenckiego Hamleta otrzymał film "Romantik" autorstwa Mateusza Rakowicza oraz Macieja Cuske.
Jury przyznało także 3 wyróżnienia.
W niedzielę tj. 5 listopada odbyła się uroczysta Gala wręczenia nagród oraz bankiet, była to także okazja, aby porozmawiać z reżyserami filmów.
Festiwal ten jest bardzo ciekawą inicjatywą, pokazującą to, co w polskim kinie ambitne i wartościowe, opartą na uczciwej i szczerej relacji twórców z widzem.

Galeria