Dnia 28 marca 2018 r. dzieciom z Domu Dziecka w Wągrowcu przekazane zostały przez dziekanat WZ GSW Milenium i przedstawicieli studentów tego wydziału, Panią Malwinę Kędziorę i Panią Martynę Muszyńską, słodycze w ramach świątecznej akcji „Podaruj batonik” oraz ubrania, artykuły szkolne zebrane na „wielkanocnego zajączka” przez studentów i pracowników Grupy Edukacyjnej Milenium.
Aktywny udział w zbiórce wzięło Koło Naukowo-Samokształceniowe "Pasjonat", Koło Naukowe Milenium Management Gniezno i Wągrowiec, Koło Naukowe Baby Start, Samorząd Studencki GSW Milenium oraz Akademickie Liceum Milenium, Akademickie Gimnazjum Milenium, Szkoła Podstawowa Milenium w Gnieźnie i Popowie Kościelnym, Przedszkole Milenium „Mali Odkrywcy” w Gnieźnie i Popowie Kościelnym.
Ponadto, część zebranych upominków przedstawiciele Samorządu Studenckiego GSW Milenium przekazali wychowankom Domu Dziecka z Trzemeszna, a przedstawiciele Koła Naukowego Milenium Management w Gnieźnie dzieciom i młodzieży z Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych „Dziekanka” w Gnieźnie.
Jest pięknie! LOTNI MILENIUM w akcji, czyli treningów ciąg dalszy.
W dniu wczorajszym, tj. 22.03.2018 roku wykładowcy oraz studenci GSW Milenium wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielem Urzędu Miasta Gniezna - Panią Dyrektor Wydziału Spraw Społecznych Agnieszką Horoszczak. Spotkanie związane było z międzynarodowym projektem badawczym, który realizujemy wraz z Ośrodkiem Badań Handlu Ludźmi Uniwersytetu Warszawskiego, ukazującym problematykę handlu ludźmi i rozmiary prostytucji w Polsce w perspektywach interdyscyplinarnych.
Serdecznie dziękujemy Panu Prezydentowi Tomaszowi Budaszowi za wsparcie projektu oraz Pani Agnieszce Horoszczak za pomoc w badaniach i dołączenie do naszego zespołu jako eksperta. Mamy nadzieję, że wyniki badań przysłużą się profilaktyce społecznej w naszym mieście.
W środę 21 marca 2018 r. Wydział Zamiejscowy GSW Milenium w Wągrowcu zorganizował wykłady otwarte dla uczniów klas maturalnych Zespołu Szkół im. Hipolita Cegielskiego w Chodzieży i Liceum Ogólnokształcącego im. Przemysława II w Rogoźnie. Wykład na temat: „Znaczenie globalizacji, jako wielowymiarowego ekonomiczno-menedżerskiego zjawiska społecznego. Siła sieci społecznych” - wygłosił dr Peter Odrakiewicz, praktyk, nauczyciel akademicki z wieloletnim stażem. Przed wykładem dziekan WZ GSW Milenium w Wągrowcu dr Mykola Orlykovskyi przedstawił uczniom informacje o uczelni oraz ofertę studiów, a po zakończeniu - udzielił odpowiedzi na wszystkie pytania zadane przez przyszłych studentów. Bardzo dziękujemy dyrekcji Zespołu Szkół im. Hipolita Cegielskiego w Chodzieży: Pani Lucynie Sworowskiej i Pani Katarzynie Kulczyńskiej-Śródzie oraz Dyrektorowi Liceum Ogólnokształcącego im. Przemysława II w Rogoźnie - Panu Robertowi Kornobisowi - za możliwość wygłoszenia wykładów.
W poniedziałek 19 marca 2018 r. dr hab. A. Mikos von Rohrscheidt, prof. GSW Milenium – znany kulturoznawca, historyk, praktyk i doświadczony wykładowca Gnieźnieńskiej Szkoły Wyższej Milenium - przeprowadził kolejny wykład otwarty dla uczniów klas maturalnych Zespołu Szkół im. Hipolita Cegielskiego w Rogoźnie. Przed rozpoczęciem wykładu, dziekan Wydziału Zamiejscowego GSW Milenium w Wągrowcu przedstawił informacje o uczelni oraz ofertę naszych studiów na rok akademicki 2018/2019. Bardzo dziękujemy za ciepłe przyjęcie i możliwość wygłoszenia wykładu - dyrekcji Zespołu Szkół im. Hipolita Cegielskiego w Rogoźnie oraz Pani mgr Romanie Węgrzak i Pani mgr Marii Sierzchule.
W dniu 17 marca 2018 r. na Wydziale Zamiejscowym GSW Milenium w Wągrowcuodbył się 8-godzinny Kurs Pierwszej Pomocy Przedmedycznej. Kurs został zorganizowany przez Koło Naukowe Baby Start WZ GSW Milenium w Wągrowcu. Kurs prowadził wykwalifikowany ratownik medyczny, z wieloletnim stażem - Pan Dariusz Gapiński z Dar-Med. W kursie wzięli udział: Pan Dziekan Wydziału Zamiejscowego GSW Milenium w Wągrowcu - dr Mykola Orlykovskyi, wykładowca GSW Milenium - Pani mgr Anna Orlykovska, członkowie kół naukowych i samorządu studenckiego oraz studenci GSW Milenium. Podczas kursu prowadzący przekazał wiedzę teoretyczną z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, w tym dotyczącą: utraty przytomności, omdlenia, cukrzycy, udaru, zawału, ran, a także odciętych kończyn i odmrożenia. Odbyły się również ćwiczenia praktyczne na tzw. fantomach, w trakcie których każdy uczestnik miał okazję przećwiczyć resuscytację krążeniowo-oddechową, użycie defibratora oraz zakładanie opatrunków. Kurs zakończył się egzaminem i wręczeniem certyfikatów, które są ważne trzy lata. Studenci byli zachwyceni kursem i zdobytą wiedzą praktyczną.
W dniach 1-2 marca 2018 r. w Centrum Kongresowym ICE Kraków odbyła się pierwsza edycja Międzynarodowej Konferencji Miasta Historyczne 3.0. Konferencja: „Mieszkańcy a odwiedzający – w poszukiwaniu jakości i komfortu”, została zorganizowana pod patronatem Organizacji Miast Światowego Dziedzictwa (OWHC) i Światowej Organizacji Turystyki (UNWTO). Wykładowca GSW Milenium dr hab. Armin Mikos von Rohrscheidt uczestniczył w ww. konferencji oraz wziął udział w panelu MIASTO 24 GODZINY.