Na mocy dekretu Tymczasowego Naczelnika Państwa Józefa Piłsudskiego, 100 lat temu Polki uzyskały prawa wyborcze. Aby uczcić okrągłą rocznicę, 26 kwietnia br. w auli GSW Milenium odbyło się spotkanie dla młodzieży z gnieźnieńskich szkół zorganizowane przez Szkołę Podstawową nr 6, Publiczną Bibliotekę Pedagogiczną oraz GSW Milenium. Celem spotkania było uświadomienie młodym ludziom, że każdy z nas, niezależnie od płci ma swoje prawa, z których powinien korzystać i je szanować. W pierwszej części spotkania Kamila Kasprzak i Paweł Bartkowiak z Krytyki Politycznej przybliżyli młodzieży historię kobiet walczących o swoje prawa, a następnie zaproszone panie Gabriela Giszczyńska-Marciniak, Renata Szwacińska-Rurek z Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego „Medyk” w Gnieźnie oraz Karolina Koszela, trenerka personalna, instruktorka i strongwoman rozmawiały o kobietach w XXI wieku.
W drugiej części odbyły się warsztaty z samoobrony prowadzone przez Klaudię, Aleksandrę i Sebastiana z Akademii Karate Tradycyjnego „Samuraj” w Gnieźnie. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem.
Fotorelacja
W środę, 25 kwietnia 2018 r. w Gnieźnieńskiej Szkole Wyższej „Milenium” odbyło się szkolenie dla Interesariuszy Zewnętrznych, Pracodawców i Sympatyków, z którymi od lat Uczelnia Nasza współpracuje. Temat szkolenia dotyczył Mobbingu jako zagrożenia życia zawodowego. Szkolenie miało na celu dostarczenie uczestnikom wiedzy z zakresu zjawiska mobbingu, który to problem od wielu lat coraz bardziej narasta w naszym społeczeństwie. Zagadnienia poruszane podczas szkolenia głównie dotyczyły uwarunkowań jego powstawania, przejawów oraz skutków w wymiarze biopsychospołecznym człowieka. Stanowiło ono również odpowiedź na zapotrzebowanie gnieźnieńskich pracodawców, którzy coraz częściej zaczynają prowadzić politykę prewencyjną nieetycznych i wrogich zachowań w swoim środowisku pracy. W ramach prelekcji przedstawiono również zróżnicowany, wieloaspektowy i specyficzny obraz osób doświadczających przemocy, ale i zwrócono uwagę na sytuację pracodawców, którzy niesłusznie zostali posądzeni o stosowanie działań przemocowych. Uzyskana amplifikacja wiedzy na temat mobbingu zainicjowała cykl spotkań wraz z pracodawcami z naszego regionu.
W dniu 23.04.2018 r. zostały zorganizowane przez p. mgr Annę Hedrych-Stanisławską, wykładowcę GSW Milenium zajęcia terenowe w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu w Wydziale Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego oraz w oddziale Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Poznaniu. Zajęcia w ww. urzędzie oraz w oddziale zostały zorganizowane w ramach zajęć z przedmiotu „Organizacja i funkcjonowanie systemu zarządzania kryzysowego” dla studentów Wydziału Nauk Społecznych GSW Milenium na kierunku: pedagogika (III rok studiów) o specjalności: Resocjalizacja i bezpieczeństwo w środowisku lokalnym.
W dniu 21.04.2018 r. na terenie Fundacji na rzecz osób autystycznych i niepełnosprawnych FIONA, mieszczącej się przy ul. Mielżyńskiego 20G w Poznaniu, odbyło się spotkanie studentek GSW Milenium studiów magisterskich o specjalności pedagogika specjalna w zakresie oligofrenopedagogiki z uczestnikami zajęć Fundacji - nastoletnimi oraz dorosłymi osobami z zaburzeniami ze spektrum autyzmu oraz niepełnosprawnością intelektualną. Spotkanie poprzedzone oraz zakończone było zajęciami teoretycznymi, podczas których omawiano sposoby opracowania oraz prezentacji studium przypadku. Po spotkaniu przeprowadzono także rozmowę podsumowującą z prezeską fundacji, panią Anią Janiak.
Wiosna to idealny moment na zmianę garderoby. Dlatego „Pasjonatki” postanowiły zorganizować zbiórkę odzieży dla podopiecznych Stowarzyszenia „Uśmiech Nadziei” w Łopiennie. Dnia 22.04.2018 r. wybrały się kolejny raz na Babski Targ do Pobiedzisk w celu zachęcenia i znalezienia osób, które wspomogą akcję charytatywną na rzecz młodzieży i dorosłych niepełnosprawnych intelektualnie. Podczas targu udało się zebrać sporą ilość ubrań. Dziewczyny z Koła „Pasjonat” także przygotowały wiosenną garderobę dla Łopienna, posortowały, a następnie spakowały w kartony razem ze swoją pogodą ducha. Dzięki osobom wspierającym akcję mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Łopiennie będą mogli pozwolić sobie na odświeżenie szafy i cieszyć się, że nadeszły ciepłe dni. Serdecznie dziękujemy naszym darczyńcom.
Journale naukowe z zakresu zarządzania i teorii organizacji wydawane przez Academy of Management w tym Academy of Management Review, Academy of Management Learning and Education, należą do najczęściej cytowanych journali naukowych z tej dyscypliny. Publikowane artykuły oparte są o metody ilościowe jak i metody jakościowe, ukazują wpływ innych dziedzin tj. psychologia i pozostałych nauk społecznych na zarządzanie.
Opiekun Koła Naukowego Milenium Management dr Piotr Odrakiewicz, zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, wraz z członkami koła przekazał Journala Academy of Management do biblioteki naukowej GSW Milenium, do korzystania dla całej naszej społeczności akademickiej. Ponadto, dr Piotr Odrakiewicz przedstawił praktyczne wykorzystanie journala przy pisaniu prac dyplomowych oraz artykułów naukowych.
Dodatkowym punktem spotkania było przekazanie książki pt. „Dzieje nauki polskiej” na rzecz biblioteki GSW Millenium.
Dnia 20.04.2018 roku w siedzibie Gnieźnieńskiej Szkole Wyższej Milenium odbyła się kolejna, IV odsłona Szkoły dla Rodziców. Wraz z uczestnikami poznawaliśmy sekretne i ciekawe życie dzieci na każdym etapie rozwoju, ich reprezentacje poznawcze odnośnie widzenia świata i sposobów radzenia sobie z nim w kontekście rozwoju biopsychospołecznego. Doskonaliliśmy kompetencje wychowawcze i rodzicielskie w radzeniu sobie z trudnościami dnia codziennego.
Kolejna i ostatnia odsłona Szkoły dla Rodziców będzie kontynuowana w ramach V zjazdu Szkoły dla Rodziców. Serdecznie zapraszamy już dziś!
Oferta pracy Junior BigData Analyst. Szczegóły tutaj