Turystyka i rekreacja

Gość


Turystyka i rekreacja


 


Dlaczego warto studiować turystykę i rekreację?

Wydział Nauk o Kulturze i Turystyce oferujemy studia na kierunku turystyka i rekreacja. Zajęcia prowadzimy w formie wykładów, konwersatoriów, ćwiczeń oraz warsztatów. Duży nacisk kładziemy na rozwój umiejętności zawodowych, dlatego też przygotowaliśmy bogatą ofertę praktyk.
Studia na Wydziale Nauk o Kulturze i Turystyce przygotowują zarówno do ciekawej i atrakcyjnej pracy zawodowej, jak i do podjęcia studiów II stopnia na turystyce i rekreacji oraz na kierunkach pokrewnych.
Jeśli lubisz podróżować, spędzać aktywnie czas organizując wypoczynek innych ludzi podejmij studia w GSW Milenium! Spotkasz wielu cenionych w kraju i za granicą wykładowców, podrózników oraz praktyków. Pamiętaj: turystyka i rekreacja to w naszym kraju dziedzina gospodarki o wielkich możliwościach rozwojowych. A Ziemia Gnieźnieńska i cała Wielkopolska to region, który ze względu na swe tradycje kulturowe, historyczne oraz walory przyrodnicze posiada – nie w pełni jeszcze wykorzystany – potencjał turystyczny i rekreacyjny. Naprawdę warto  studiować turystykę i rekreację w Gnieźnieńskiej Szkole Wyższej, mającej swą siedzibę w stolicy Szlaku Piastowskiego – najstarszego szlaku turystycznego w Polsce! 

Dziekan Wydziału Nauk o Kulturze i Turystyce
prof. nzw. dr Klaudiusz Święcicki


Studia na kierunku turystyka i rekreacja przygotowują do podjęcia pracy w coraz prężniej rozwijającym się sektorze usług. Program nauczania jest skonstruowany w taki sposób, by umożliwić Tobie rozpoczęcie pracy zarówno w branży turystyczno-rekreacyjnej, założenie własnego przedsiębiorstwa, oraz podjęcie studiów II stopnia. Wykładowcami na kierunku są zarówno uznani pracownicy naukowi zajmujący się turyzmem z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza oraz Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu, jak i fachowcy z bogatym doświadczeniem zawodowym, znający doskonale wszystkie tajniki działalności w branży. Dlatego też zwracamy dużą uwagę na to, by nasi studenci już w czasie nauki zdobyli doświadczenie zawodowe. W tym celu podjęliśmy m.in. współpracę z Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy oraz Gnieźnieńskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji. Nasi studenci będą mogli uczestniczyć w przygotowaniu i realizacji wielu projektów turystyczno-rekreacyjnych, umożliwiających odbycie praktyk w ciągu roku akademickiego. Współpraca z biurami turystycznymi (także specjalistycznymi, np. w zakresie turystyki kulturowej), hotelami oraz firmami zajmującymi się rekreacją, takimi jak: stadniny koni, ośrodki aktywnego wypoczynku (żeglarstwa i sportów wodnych, aerokluby, paintballu, turystyki terenowej i górskiej) umożliwi Tobie zdobycie kwalifikacji zawodowych.

 

Jakie przedmioty kierunkowe?

Plan studiów obejmuje następujące przedmioty podstawowe, wspólne dla wszystkich specjalności na kierunku: podstawy wiedzy o turystyce, podstawy wiedzy o rekreacji, geografię turystyczną Europy i świata, geografię turystyczną Polski, krajoznawstwo, światowe dziedzictwo kulturowe w Europie i w Polsce, ekonomikę turystyki i rekreacji, pedagogikę czasu wolnego, turystykę religijną i pielgrzymkową, media w turystyce i rekreacji oraz komputer i Internet w turystyce, komunikację społeczną, szlaki kulturowe, dziedzictwo kulturowe Wielkopolski, sztukę negocjacji i autoprezentacji, psychologię w turystyce, socjologię turystyki, prawo w turystyce i rekreacji, zarządzanie w turystyce i rekreacji, zagadnienia antropologii i etnografii w turystyce.


 

Specjalności na kierunku turystyka i rekreacja:

organizowanie turystyki i rekreacji w regionie - nowość

sport, rekreacja oraz turystyka zdrowotna - nowość

hotelarstwo z gastronomią oraz agroturystyka