IV Międzynarodowa Konferencja Naukowa z cyklu "Konteksty efektywności..." - prof. UZ dr hab. Barbara Toroń-Fórmanek

prof. UZ dr hab. Barbara Toroń-Fórmanek

Zainteresowania naukowe
profesor w Katedrze Seksuologii, Poradnictwa i Resocjalizacji Uniwersytetu Zielonogórskiego – z uczelnią związana od  1999 roku. Zainteresowania naukowe – badania metodą biograficzną prowadzone w Zakładzie Karnym w Krzywańcu w środowisku recydywistów. Od 2007 roku organizator zajęć terapeutycznych prowadzonych przez studentów UZ dla więźniów (programy resocjalizacyjne dotyczące rozwijania umiejętności prospołecznych wśród osób przebywających w izolacji penitencjarnej). Kierownik studiów podyplomowych: terapia zaburzeń zachowań adolescentów i osób dorosłych. Opiekun naukowy Penitencjarnego Koła Naukowego Studentów UZ „Prison”

Odznaczona brązową odznaką za zasługi w pracy penitencjarnej przez Ministra Sprawiedliwości Jarosława Gowina.

Najważniejsze publikacje

Przestępczość skazanych kobiet i mężczyzn w perspektywie biograficznej / Barbara Toroń-Fórmanek. - Kraków: Oficyna Wydawnicza "Impuls", 2013. - 397 s. - ISBN: 978-83-7850-391-0

Zagrożeni i skazani na resocjalizację / Barbara Toroń-Fórmanek. - Zielona Góra: Oficyna Wydawnicza Uniwersytetu Zielonogórskiego, 2012 .- 224 s. - ISBN: 978-83-7842-032-3

Sytuacja społeczna młodzieży szkolnej z parcjalnymi zaburzeniami rozwoju / Barbara Toroń-Fórmanek. - Kraków: Oficyna Wydaw. "Impuls", 2007. - 328 s. - ISBN: 978-83-7308-870-2

Projekty badawcze

Badania metodą biograficzną prowadzone w ZK w Krzywańcu w środowisku recydywistów penitencjarnych.