VI Międzynarodowa Konferencja Naukowa z cyklu "Konteksty efektywności..." - dr n. hum. Agata Woźniak

Dr n. hum., pedagog specjalny – terapeuta dziecięcy, doradca i terapeuta rodzinny, mediator, coach i seksuolog społeczny.

Od roku 1994 pracuje ze studentami kierunków psychopedagogicznych. Prowadzi wykłady i warsztaty z obszaru profesjonalnej pomocy psychologiczno-pedagogicznej, skierowanej do różnych grup społecznych.

Obecnie związana z GSW Milenium w Gnieźnie. Jest opiekunką i współorganizatorką Koła Naukowo-Samokształceniowego „Pasjonat”, które między innymi wspiera rozwój rodziców i dzieci zagrożonych wykluczeniem społecznym.

Od 20 lat prowadzi także własną praktykę w zakresie pomocy psychologiczno-pedagogicznej.

Jest konsultantką dla rodziców dzieci z zaburzeniami rozwoju w Przedszkolu nr 24 w Poznaniu.

Interesuje się systemowymi modelami pomagania.  W pracy wykorzystuje też Podejście Skoncentrowane na Rozwiązaniach oraz koncepcje poznawczo – behawioralne, które mówią o cechach zdrowego myślenia i racjonalnego podejścia do siebie i innych.

Jest autorką publikacji naukowych dotyczących wspierania rozwoju człowieka.

W wolnych chwilach udziela się jako instruktorka nordic walking.