IV Międzynarodowa Konferencja Naukowa z cyklu "Konteksty efektywności..." - mgr K. Białas-Paluch

mgr Katarzyna Białas-Paluch

Absolwentka Wydziału Studiów Edukacyjnych im. A. Mickiewicza w Poznaniu na specjalności Edukacja elementarna i terapia pedagogiczna,  Podyplomowych Studiów Pedagogiki Opiekuńczo-Wychowawczej z socjoterapią w WSNHiD w Poznaniu, Podyplomowych Studiów Edukacji i rehabilitacji osób z niepełnosprawnością intelektualną w GSW Milenium w Gnieźnie, Podyplomowych Studiów z zakresu Wczesnego wspomagania rozwoju i edukacji dziecka z autyzmem w WSNHiD w Poznaniu. Certyfikowany terapeuta Integracji Sensorycznej – członek Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Integracji Sensorycznej. Trenerka narzędzi TOC- „Kuferka Tajemnic”. Doktorantka UMK w Toruniu-Katedra Psychopedagogiki Specjalnej.

Uczestniczka wielu konferencji naukowych oraz specjalistycznych kursów, szkoleń i warsztatów metodycznych z zakresu edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, terapii pedagogicznej, integracji sensorycznej oraz pedagogiki specjalnej.

Stale podnosząc swoje kwalifikacje terapeutyczne rozwija także swoje zainteresowania naukowe w zakresie wspierania rozwoju psychoruchowego dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, innowacji w edukacji,  funkcjonowania dzieci z zaburzeniami w rozwoju, zwłaszcza z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, jakości pracy placówek z dzieckiem o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

Prowadzi badania doktoranckie z zakresu pedagogiki specjalnej, zajmując się szerokim zakresem problemów związanych z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.

Wykładowca GSW Milenium w Gnieźnie, założycielka i opiekunka Pedagogicznego Koła Naukowego Baby Start (2013-2015) na WZ GSW Milenium w Wągrowcu.

Instruktor warsztatów metodycznych dla nauczycieli z zakresu integracji sensorycznej i  narzędzi  TOC „ Kuferka Tajemnic” w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej.