IV Międzynarodowa Konferencja Naukowa z cyklu "Konteksty efektywności..." - mgr S. Dec

mgr Sebastian Dec

Pedagog resocjalizacyjny. Od wielu lat pracujący w zakładach poprawczych (w latach 1996-2003 w Koszalinie, a od 2003 w  Poznaniu). Dyrektor Zakładu Poprawczego w Poznaniu (2009-20015), Prezes Polskiego Stowarzyszenia Kadry Kierowniczej Zakładów Poprawczych i Schronisk dla Nieletnich, Prezes Wielkopolskiego Stowarzyszenia Resocjalizacji „Horyzont”. Członek Pracowni Profilaktyki, Resocjalizacji i Readaptacji Społecznej. Założyciel  Professional Training and Consulting Group.

Działalność zawodową łączy z aktywnością naukową – doktorant Wyższej Szkoły Nauk Społecznych „Pedagogium”, wykładowca w Zakładzie Resocjalizacji Wydziału Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Wyższej Wielkopolskiej Wyższej Szkole Społeczno-Ekonomicznej w Środzie Wielkopolskiej. Stażysta Le Centre national de formation et d’études de la protection judiciaire de la jeunesse (CNFE PJJ) – Ośrodku Naukowo-Badawczego Departamentu Prawnej Ochrony Młodzieży Ministerstwa Sprawiedliwości Francji (2008). Jego zainteresowania naukowe koncentrują się na metodyce pracy wychowawczej i resocjalizacyjnej, europejskich systemach resocjalizacji nieletnich, uwarunkowaniach skuteczności oddziaływań instytucjonalnych.

Członek zespołów eksperckich Ministerstwa Sprawiedliwości ds. Kodeksu Nieletnich (2005) oraz ds. Prawa Nieletnich  pod przewodnictwem prof. Andrzeja Gaberle (2008), od 2012 r. członek Centrum Ekspertów WSNS „Pedagogium” w Warszawie.

W 2012 roku laureat wyróżnień Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.