IV Międzynarodowa Konferencja Naukowa z cyklu "Konteksty efektywności..." - mgr W.Urban

mgr  Wioleta Urban

Absolwentka Wydziału Studiów Edukacyjnych im. A. Mickiewicza w Poznaniu na kierunku Pedagogika, specjalność: Wychowanie przedszkolne i nauczanie początkowe, Podyplomowych Studiów na kierunku Logopedii w WSNHiD w Poznaniu, Podyplomowych Studiów na kierunku Neurologopedii w WSEIiI w Poznaniu. Terapeuta pedagogiczny i oligofrenopedagog.

Uczestniczka wielu ogólnopolskich oraz międzynarodowych konferencji naukowych oraz specjalistycznych szkoleń, warsztatów metodycznych i kursów z zakresu edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, terapii pedagogicznej, rozwoju kompetencji komunikacyjnych dzieci i dorosłych oraz  komunikacji alternatywnej.

Na co dzień pracuje jako nauczyciel wychowania przedszkolnego i logopeda. Prowadzi gabinet neurologopedyczny w Wągrowcu, gdzie zajmuje się terapią mowy dzieci, młodzieży oraz  dorosłych osób cierpiących na zaburzenia mowy i języka wynikające z uszkodzeń w obrębie układu nerwowego, szczególnie z osobami po udarach, guzach mózgu, cierpiących na  afazję, dyzartrię. Edukator Grupy Edukacyjnej MAC.

Od 2013 roku współpracuje z Głosem Wągrowieckim na łamach, którego pisze artykuły dotyczące rozwoju dzieci oraz problemów komunikacyjnych dzieci i dorosłych.

Wykładowca GSW Milenium w Gnieźnie.