IV Międzynarodowa Konferencja Naukowa z cyklu "Konteksty efektywności..." - mgr M. Wiliński

mgr Mateusz Wiliński

Psycholog, nauczyciel akademicki. Na dotychczasowej drodze zawodowej zajmował się udzielaniem pomocy psychologiczno – pedagogicznej w systemie oświaty, aktywizacją zawodową osób niepełnosprawnych i pomocą osobom pokrzywdzonym przestępstwem.

Jest autorem i współautorem licznych publikacji (w tym książki „Droga do samodzielności. Jak wspomagać rozwój dzieci i młodzieży z ograniczeniami sprawności”).

W ramach współpracy z Instytutem Badań Edukacyjnych w Warszawie konsultował i brał czynny udział w konferencjach dotyczących „Wsparcia procesu diagnozowania i opiniowania problemu gotowości szkolnej dzieci”.

Aktualnie współpracuje z uczelniami wyższymi (Gnieźnieńską Szkołą Wyższą Milenium i Uniwersytetem SWPS) w zakresie kształcenia pedagogów, psychologów i nauczycieli. Jako pracownik publicznej poradnii psychologiczno-pedagogicznej zajmuje się udzielaniem pomocy psychologiczno – pedagogicznej i diagnozą psychologiczną dzieci i młodzieży.