Nowe nabytki

Gość


Nowe nabytki


Osobowościowe i społeczne uwarunkowania radzenia sobie ze stresem przez studentów pierwszego roku
Piątek, 5 czerwca 2009
Stanisława Byra, Monika Parchomiuk
Celem badawczym nieniejszego opracowania jest próba zidentyfikowania preferowanego radzenia sobie ze stresem (dyspozycyjnego i sytuacyjnego) u studentów pierwszego roku w kontekście wybranych uwarunkowań, na które składają się: cechy osobowości, inteligencja emocjonalna, wsparcie społeczne i percypowane postawy rodzicielskie.
Gospodarka i finanse w warunkach globalizacji
Piątek, 5 czerwca 2009
pod red. Bożeny Kołosowskiej i Piotra Prewysz-Kwin
Prezentowany zbiór opracowań naukowych został napisany przez uczestników międzynarodowej konferencji, zorganizowanej przez Wyższą Szkołę Bankową w Toruniu, która odbyła się w dniach 19-20 maja 2008 r. w Ciechocinku. Autorzy w sposób świadomy zwrócili szczególną uwagę na tematykę rynku pracy...
Prawa człowieka: wybrane zagadnienia i problemy
Piątek, 5 czerwca 2009
red. Laura Koba, Wiesław Wacławczyk
Niniejsza publikacja jest dość luźnym zbiorem opracowań dotyczących różnych aspektów praw człowieka, jednak może być z powodzeniem wykorzystywana przez studentów jako pomoc dydaktyczna w przyswajaniu sobie podstaw wiedzy z tej dziedziny.
Innowacyjność regionów w gospodarce opartej na wiedzy
Piątek, 5 czerwca 2009
pod red. Aleksandra Nowakowska
Prezentowana monografia stanowi zbiór 16 opracowań. Inspiracją do jej przygotowania była dyskusja, rozważania i badania zaprezentowane w trakcie konferencji Innowacyjność regionów w gospodarce globalnej...
Podstawy strategii rozwoju lokalnego i regionalnego
Piątek, 5 czerwca 2009
Andrzej Potoczek, Jerzy Stępień
Praca dotyczy niezwykle istotnych zagadnień odnoszących się do praktyki funkcjonowania samorządu lokalnego i regionalnego jako inicjatora i koordynatora procesu rozwoju. Autorzy poświęcają wiele uwagi metodologii przygotowania strategii rozwoju oraz uwarunkowaniom jej realizacji.
Kompendium pilota wycieczek
Piątek, 5 czerwca 2009
pod red. Zygmunta Kruczka
Kompendium stanowi najpełniejszy zbiór wiedzy o pilotowaniu wycieczek. Autorami jego są pracownicy Instytu Turystyki Akademii Wychowania Fizycznego a równocześnie doświadczeni piloci wycieczek. Książka przeznaczona jest nie tylko dla uczestników kursów pilotów wycieczek, służyć może również słuchaczom Policealnych Studiów Obsługi Ruchu Turystycznego oraz osobom studiującym turystykę w szkołach wyższych.
Turystyka i polityka turystyczna a rozwój: między starym a nowym pradygmatem
Piątek, 5 czerwca 2009
Marek W. Kozak
Zawarta w książce analiza przemian zachodzących w turystyce, współczesnych koncepcji rozwoju regionalnego oraz wyników własnych badań empirycznych prowadzi autora do wniosku, że dziś decydujące znaczenie mają nowe czynniki...
Hip hop - kultura miasta
Piątek, 5 czerwca 2009
Włodzimierz Moch
Książka ta przedstawia szeroką panoramę zjawiska kulturowego i społecznego. Całośc podano w sposób bardzo interesujący - jest to bowiem opowieść językowo-kulturowa, na wysokim poziomie naukowości, z wykorzystaniem konkretnych narzędzi badawczych i konsekwentnej procedury badawczej, a przy tym zajmująca lektura.
Resocjalizacja nieletnich sprawców gwałtownych czynów zabronionych
Piątek, 5 czerwca 2009
Tomasz Wach
Główny obszar zainteresowań badawczych niniejszego opracowania stanowią problemy resocjalizacji nieletnich sprawców gwałtownych czynów zabronionych. Starano się określić możliwości wywierania pozytywnie korygującego wpływu na zachowania młodych ludzi naruszających normy moralne i społeczne.
Metody badania pracy
Piątek, 5 czerwca 2009
Barbara Baraniak
Autorka przedstawia zagadnienia związane z zatrudnianiem, badaniem przydatności do pracy i efektywności - metody badania pracy dostosowane do współczesnych realiów.
Działalność ośrodków adopcyjno-opiekuńczych w procesie przygotowania i wspierania rodzin zastępczych
Piątek, 5 czerwca 2009
Józefa Matejek
Autorka charakteryzuje funkcje i zadania ośrodków adopcyjno-opiekuńczych jako instytucji koordynujących tworzenie zastępczych środowisk rodzinnych. Szczegółowo - praktycznie i metodycznie — przedstawia problem rodzin zastępczych...
Wspomaganie osób starszych w domach pomocy społecznej
Piątek, 5 czerwca 2009
Anna Leszczyńska-Rejchert
Przedstawiana publikacja podejmuje kwestie związane ze wspomaganiem seniorów w ramach działalności tych placówek. Podstawę analiz stanowiły dane uzyskane podczas badań monograficznych przeprowadzonych w całości przez autorkę w sześciu domach pomocy społecznej dla ludzi starszych.
Dylematy etyczne współczesności
Wtorek, 9 czerwca 2009
Paweł Czarnecki
Książka zawiera przegląd najważniejszych zagadnień z dziedziny bioetyki, etyki seksualnej i szeroko rozumianej etyki społecznej. Praca, choć dotyczy dylematów, przed którymi stają ludzie na całym świecie, jest poświęcona sytuacji etycznej w Polsce i zakłada znajomość kontekstu, w jakim toczy się debata etyczna w naszym kraju.
Współczesne przedsiębiorstwo
Piątek, 5 czerwca 2009
pod red. Juliusza Engelhardta
Przedmiotem rozważań prezentowanego opracowania są zagadnienia dotyczące funkcjonowania współczesnych przedsiębiorstwa punktu widzenia wieloaspektowości prowadzonej analizy. Zmienność uwarunkowań funkcjonowania podmiotów gospodarczych wymusza procesy dostosowawcze w zakresie ich działania, a tym samym wymusza nowoczesne spojrzenie na procesy tych zmian.
Nauka o organizacji
Piątek, 5 czerwca 2009
Barbara Kożuch
Konstrukcja książki jest przejrzysta i celowa. W jej opracowaniu dominuje autorska wizja myśli i sposobów przekazu treści z zakresu podstaw nauki o organizacji profesor Barbary Kożuch, doświadczonego dydaktyka, a zarazem badacza i praktyka gospodarczego.
Zarządzanie wiedzą w polskiej oświacie
Piątek, 5 czerwca 2009
Jan Fazlagić
Wiedza ma podstawowe znaczenie dla rozwoju gospodarczego w XXI wieku. W obecnych czasach działalność ekonomiczna nie polega wyłącznie na przetwarzaniu surowców na użyteczne produkty, tak jak miało to miejsce w XIX i XX wieku. W gospodarce opartej na wiedzy chodzi o to, aby nauczyć się przetwarzać zasoby w sposób, który zapewnia wyższy zwrot z inwestycji.
Zarządzanie rozwojem przedsiębiorstwa
Piątek, 10 kwietnia 2009
Ryszard Żuber
W publikacji autor przedstawił szereg oryginalnych badań dotyczących barier rozwoju firmy, źródeł finansowania przedsięwzięć, form organizacyjnych realizacji prac badawczo-rozwojowych i innowacyjnych oraz nowoczesnych technik wykorzystywanych w tej działalności.
Innowacje w strategii rozwoju organizacji w Unii Europejskiej
Piątek, 10 kwietnia 2009
Władysław Janasz
Zagadnienia omawiane w tej ksiażce odnoszą się do różnych sfer działalności go­spodarczej i intelektualnej, bez poprawy których nie jest możliwy wzrost efektywności gospodarowania w organizacjach.
Praktyka zarządzania strategicznego.
Piątek, 10 kwietnia 2009
Elżbieta Urbanowska-Sojkin
Zamiarem autorów było zachęcenie czytelników do studiowania wiedzy z zakresu zarządzania strategicznego w konfrontacji z polską praktyką gospodarczą. Opracowanie może być przydatne zarówno dla studentów kierunków ekonomicznych, jak i dla menedżerów podejmujących decyzje w przedsiębiorstwach różnych typów.
Zarządzanie wartością w małych i średnich przedsiębiorstwach
Piątek, 10 kwietnia 2009
Wiesław Pluta
Publikacja przeznaczona glównie dla studentów zarządzania i finansów, menedżerów oraz właścicieli małych i średnich przedsiebiorstw.