Działalność Naukowa GSW Milenium - 2020

Gość



 

2020
GRUDZIEŃ
  • Dnia 17 grudnia 2020 r. dr Daniel Budzeń, aduinkt Gnieźnieńskiej Szkoły Wyższej Milenium, reprezentował naszą uczelnię na seminarium pod hasłem „Inwestycje samorządowe w oparciu o ocenę kondycji finansowej jednostek samorządu terytorialnego”, organizowanym przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Koninie. Jego wystąpienie „Inwestycje lokalne w dobie pandemii” rozpoczęło spotkanie. Skupił się na ich analizie ex ante, którą oparł na wieloletnich planach finansowych gmin miejskich województwa wielkopolskiego 2020+ oraz ich projektach 2021+. Mówił również o znaczeniu i elementach polityki finansowej w zarządzaniu gminą, również w ostatnim roku.
    Materiały z wydarzenia tutaj
    Artykuł PWSZ Konin na temat wydarzenia tutaj
  • 12 grudnia 2020 r. dr Mykola Orlykovskyi, dziekan Filii GSW Milenium w Wągrowcu reprezentował naszą uczelnię na I Międzynarodowej Online Konferencji Absolwentów Programu Kirklanda na temat „Kirklandyści w nowej rzeczywistości – szanse i wyzwania dla rozwoju i współpracy”. Jako spiker bloku tematycznego - Nowe projekty współpracy absolwentów programu Kirklanda przedstawił prezentację na temat: "Gnieźnieńska Szkoła Wyższa Milenium - Rozwój uczelni a projekty międzynarodowe".
    Galeria zdjęć tutaj
  • 03 grudnia 2020 r. odbyła się na platformie ZOOM wspólna VI międzynarodowa konferencja naukowo-praktyczna młodych naukowców, doktorantów, studentów na temat "Zarządzanie w agrarnym sektorze gospodarki: teoria i praktyka efektywnego rozwoju" zorganizowana wspólnie z Katedrą Zarządzania Organizacjami i Administracji im. M. Poliszczuka Żytomierskiego Narodowego Agroekologicznego Uniwersytetu (Ukraina) (od listopada 2020 została zmieniona nazwa na Poliskij Narodowy Uniwersytet) i Gnieźnieńską Szkołą Wyższą „Milenium” (Polska).
    Artykuł na temat konferencji
    tutaj


LISTOPAD

  • W dniu 24 listopada 2020 r.  odbyła się na platformie Teams Konferencja Naukowa Parental Alienation – Current Challenges and Dilemmas zorganizowana przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Koninie. W konferencji uczestniczyła dr Katarzyna Miłek, wykładowczyni GSW Milenium. Pani doktor wygłosiła referat zatytułowany Hidden facts. The modern family and its problems.
    Materiały dotyczące konferencji dostępne tutaj oraz tutaj

 

  • Dr Piotr Odrakiewicz wykładowca GSW Milenium w dniach 4 – 6 listopada 2020 roku brał udział w Międzynarodowej Konferencji Zarządzania Humanistycznego organizowanej przez Humanistic Management Network w formule on-line. Podczas konferencji dyskutowano o wyzwaniach dla edukacji zdalnej, zarządzaniu ludźmi w międzynarodowych zespołach, godności pracownika/Dignity of worker/, etyce w zarządzaniu, zarządzaniu zrównoważonym, metodach wychodzenia naprzeciw problemom społecznym, upraktycznienia wiedzy z nauk o zarządzaniu w celu znajdowania rozwiązań do najbardziej palących problemów społecznych ludzi, małych i średnich przedsiębiorstw, zarządzaniu szeroko pojętą kulturą przy ograniczeniu kontaktów społecznych z powodu pandemii. Dr Odrakiewicz brał czynny udział jako dyskutant w sesjach naukowych w zespołach międzynarodowych.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       
    Strona internetowa konferencji
    tutaj oraz tutaj
    Materiały z konferencji:tutajtutaj oraz tutaj

    Artykuł na temat konferencji możesz zobaczyć tutaj
PAŹDZIERNIK
  • Miło jest nam poinformować, że w dniu 23 października 2020 roku dr hab. Armin Mikos von Rohrscheidt, prof. GSW Milenium wziął udział w Panelu Ekspertów Najwyższej Izby Kontroli, dotyczącym Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo. Był głównym ekspertem z zakresu zarządzania szlakami turystycznymi oraz wygłosił prelekcję i wziął udział w dyskusji panelowej dotyczącej funkcjonowania tego Szlaku, dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem.
    Podziękowanie dla Profesora od Najwyższej Izby Kontroli

  • Dr Piotr Odrakiewicz Adiunkt i opiekun Koła Naukowego Milenium Management wziął udział w Międzynarodowej Konferencji Zarządzania United Nations Principles of Responsible Management Education trwającej w dniach od 26 do 29 października 2020 roku. Wziął udział między innymi w sesjach o tematyce: transformacja edukacji biznesowej i praktyki, zrównoważone rozwiązania biznesowe i społeczne, nowe paradygmaty współpracy biznesu i administracji w obliczu obecnych wyzwań i zarządzanie interaktywne.
    Artykuł na temat konferencji możesz zobaczyc tutaj

     

  • W dniach 13-14.10.2020 r. w Poznaniu miała miejsce Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt. „Praca organiczna: osoby, miejsca, procesy”. Naszą uczelnię reprezentował pan dr hab. Armin Mikos v. Rohrscheidt, prof. GSW Milenium wygłaszając referat: ”Autorska koncepcja Wielkopolskiego Szlaku Pracy Organicznej – założenia, struktura, marketing systemu”.

    Program konferencji możesz zobaczyć tutaj.

    Więcej informacji na temat konferencji http://ptpn.poznan.pl/wydarzenie/ogolnopolska-konferencja-naukowa-praca-organiczna-osoby-miejsca-procesy

     

SIERPIEŃ
  • Informujemy, że ukazał się półrocznik pedagogiczny Kultura i Wychowanie, wydany przez Akademię Humanistyczno - Ekonomiczną w Łodzi, w którym został opublikowany artykuł pt. "Wpływ zabaw twórczych na rozwój języka mówionego u dzieci 5-letnich" napisany przez naszą wykładowczynię GSW Milenium dr Katarzynę Miłek. Link do materiału tutaj https://pedagogika.pl/wp-content/uploads/2020/07/KiW17_ebook.pdf
MAJ
  • Informujemy, że nasz wykładowca, prof. Armin Mikos von Rohrscheidt wydał w ostatnim czasie książkę: Zarządzanie w turystyce kulturowej. Serdecznie gratulujemy! Już wkrótce do wypożyczenia w naszej Bibliotece! Zachęcamy do lektury. Pierwszy tom analizuje konteksty i uwarunkowania zarządzania w turystyce kulturowej, ważniejsze grupy uczestników procesów zarządczych i ich wzajemne relacje oraz potencjalne konflikty między nimi. Drugi tom obejmuje szczegółowe analizy zarządzania biurami podróży organizującymi wycieczki kulturowe, turystyką kulturową w miejscowościach i mikroregionach, zarządzania cyklicznymi eventami kulturowymi przyciągającymi turystów, zarządzania turystyką kulturową w ramach większej oferty organizacji turystycznych i szerszych działań podejmowanych przez samorządy, a także zarządzania funkcją turystyczną muzeów, centrów interpretacji dziedzictwa, zabytków, obiektów sakralnych i ekomuzeów. Streszczenie książki można przeczytać tutaj a spis treści tutaj

MARZEC
  • Nasza wykładowczyni, dr Sylwia Jabłońska, w dniach 3-4 marca 2020 roku uczestniczyła w Ogólnopolskiej Konferencji Samorządu i Oświaty nt. "Edukacja Przyszłości" w Lublinie. Wydarzenie było spotkaniem ekspertów, osób zarządzających oświatą na szczeblu krajowym i lokalnym, dyrektorów oraz nauczycieli, które umożliwiło wymianę doświadczeń dotyczących między innymi: skutecznych warunków i metod nauczania, nauczycieli jako innowatorów i liderów, reformy Karty Nauczycieli, oceny procesu dydaktycznego, czy cyberproblemów w szkole. Zdjęcia tutaj
STYCZEŃ
  • GSW Milenium włączyła się w obchody 1. Światowego Dnia Logiki, przygotowując 2 wydarzenia. 14 stycznia 2020 roku dr Tomasz Albiński, dziekan GSW Milenium, wygłosił w Akademickim Liceum Milenium wykład dla młodzieży pt. „Działania na słowach i za pomocą słów”, mający przybliżyć uczniom tą piękną dziedzinę nauki, jaką jest logika. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie liceum i 8 klasy szkoły podstawowej Milenium. W czwartek 16 stycznia 2020 roku o godz 17:00 odbyły się warsztaty z logiki dla studentów prowadzone przez dr. Tomasza AlbińskiegoCzytaj więcej

  • Ukazała się książka pt. "Sociological Perspectives on Educating Children in Contemporary Society", wydana przez IGI Group pod redakcją naukową Belgin Arslan-Cansever, Ph.D. & Pelin Önder-Erol, PhD z Uniwersytetu Ege, Faculty of Education, Department of Elementary Education w Turcji /Izmir/. Recenzentami książki byli m.in. dziekan Wydziału Nauk Społecznych GSW Milenium dr Tomasz Albiński oraz wykładowczyni GSW Milenium dr Katarzyna Miłek. 
"Sociological Perspectives on Educating Children in Contemporary Society" (Perspektywy socjologiczne dotyczące edukacji dzieci we współczesnym społeczeństwie) to zbiór innowacyjnych badań nad metodami i zastosowaniami wpływu kultury na sposób edukacji dzieci. Podkreślając takie tematy, jak globalna ekonomia, nauczanie wielokulturowei zróżnicowanie edukacji. Książka to jest idealnie zaprojektowana dla nauczycieli, socjologów, administratorów szkół, specjalistów w zakresie tworzenia programów nauczania, twórców kursów, naukowców, badaczy i studentów poszukujących aktualnych badań na temat związków między dziećmi, edukacją i społeczeństwem.


Editorial Advisory Board

Tomasz Albinski, Gnieźnieńska Szkoła Wyższa Milenium, Poland
Gamze Seyhan Bilir, Ege University, Turkey
Deborah L. Durham, Kellogg Institute of International Studies, University of Notre Dame, USA
Katarzyna Milek, Gnieźnieńska Szkoła Wyższa Milenium, Poland
B. K. Nagla, Independent Researcher, India Ramazan Sağ, Burdur
Mehmet Akif Ersoy University, Turkey Hande Şahin, Izmir Demokrasi University, Turkey